Mantolama Binayı İçten ve Dıştan Sarmaktır

Mantolama Binayı İçten ve Dıştan Sarmaktır
Mantolama Binayı İçten ve Dıştan Sarmaktır Admin
Bu içerik 826 kez okundu.

Binanın ısı, nem, su, ses yalıtımlarının yapılabilmesi için binanın toprak ile buluştuğu noktadan, çağıyı oluşturan unsurların en üst noktasında yer alan kiremitlere kadar en ufak boşluk kalmaksızın yalıtım malzemeleri ile sarmalanmasına mantolama denilmektedir.  Uygulama sırasında bina cephelerinde yer alan anten bağlantılarından, yağmur borularının bağlantılarına kadar tüm unsurlar mantolamanın uygulanmasına olanak sağlayacak şekilde ya sökülmeli ya da buna uygun çözümler üretilmelidir. Yalıtım malzemeleri, profiller yardımı ile bina dış yüzeyine bağlandıktan sonra, üzerleri sıva ile kaplanarak işlem tamamlanmış olur.

Prefabrik Ev Konusunda, Önemli Adımlar Atılıyor

Prefabrik ev yani farklı bir yerde, montaj usullerine uygun şekilde üretildikten sonra taşınarak, evin kurulacağı arazi üzerinde yeniden montajlanarak tamamlanan prefabrik yapılar, son derece dayanıklı malzemelerden üretilmeleri ve deprem dayanımlarının yüksekliği ile son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Konut projeleri ve bireysel olarak konut yaptırmak isteyenlerin talepleri doğrultusunda, prefabrik yapılarda çelik iskeletlerin de kullanılmaya başlanması ile, çok katlı evler yapmak artık mümkün hale gelmiştir. Prefabrik sektöründeki bu çeşitlilik, sektörde yapı tercihlerinin de değişikliğe uğramasına neden olmaktadır.

Prekast Cephe İle Etkili İzolasyon Sağlanmaktadır

Beyaz çimento, özel kum ve kimyasal bileşenlerin karışımı ile üretilen prekast cephe uygulamalarında kullanıldığında, nem, ısı, su, ses gibi istenilmeyen unsurların bina yüzeylerinden uzaklaştırılmasına ve etkili izolasyon oluşmasına destek olmaktadır. Bundan önce yine binalarda farklı mimari sonuçların başarıyla ortaya çıkartılmasında kullanılan prekast, cephelerde sıva uygulaması yerine paneller şeklinde üretilerek kullanılmaktadır. İnşaat malzemelerinin içerikleri ve kullanım alanları konusunda en detaylı bilgiye yapikatalogu.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğan Babacan son yolculuğuna uğurlandı
Doğan Babacan son yolculuğuna uğurlandı
Mp3 İndirme Adresleri
Mp3 İndirme Adresleri