Michelle Carter, erkek arkadaşının intiharını ısrarla metinlerden suçlu bulundu

Bir Massachusetts yargıcı, metinleri erkek arkadaşını intihar etmeye teşvik eden bir kadının ölümünden suçlu olduğuna karar verdi.

Michelle Carter, erkek arkadaşının intiharını ısrarla metinlerden suçlu bulundu
Michelle Carter, erkek arkadaşının intiharını ısrarla metinlerden suçlu bulundu Admin
Bu içerik 880 kez okundu.

 

20 yaşındaki Michelle Carter, 18 yaşındaki Conrad Roy 'e kendisini öldürmesi için kendisine yöneltilen mesajlar nedeniyle istemeden adam öldürme suçundan mahkum edildi.

13 Temmuz 2014'te kendi aracına bir jeneratör üreterek Fairhaven, Massachusetts'teki bir otoparka girdi.

20 yıla kadar hapsedilebilecek Carter, mahkemede ağladı.

Erkek arkadaşını kendi hayatını almaya teşvik etti, bu nedenle dava duyulan "yas tutan kız" olarak dikkat çekebilirdi.

Mahkeme, bir kişiye intihar etmesini söyleyen hiçbir suç bulunmayan yasal bir yasal öneri getirmiş gibi görünüyor.

Hakim Lawrence Moniz, Bayan Carter'ın kendisine dumanlarla dolu olan kamyona geri dönmesini söyleyen bir mesaj göndererek Bay Carter'ın "çaresiz ve haince davranış" ından suçlu olduğunu söyledi.

"Kimseyi aramadı ve nihayetinde basit bir ek talimat vermedi - kamyondan çık" dedi.

RoyResim telifHAKKI WCVB

Resim yazısıBay Roy sonbaharda üniversiteye devam edecekti

Sanığın yargıcı kararını verdiği sırada gözyaşlarıyla parçalandı.

Yargıç, haklarında ceza bekleyen kefaletle serbest kalmasına izin verildi, ancak kısa mesaj göndermekten veya herhangi bir sosyal medya ağını kullanmaktan men edildi.

Carter aleyhindeki suçlama, Savcıların Bay Roy'un ölümünde "doğrudan" bir rol oynamış olduğunu ispatlaması gerektiği anlamına geliyordu.

Carter, jüri üzerinde duruşmayı seçmediği için kararını veren Yargıç Moniz, Bay Roy'un daha önce kendi hayatını kazanmaya çalıştığı veya bu şekilde tekrar yapmış olabileceği gerçeğinin uygun olmadığını söyledi.

Michelle Carter (L) ve Conrad RoyResim telif hakkıFACEBOOK

Resim yazısıCarter'ın, Bay Roy'a ebeveynlerinin intiharını "devralacağını" söylediği bildirildi

Bölge Savcısı Yardımcısı Katie Rayburn, kapanış gerekçelerinde, istemsiz adam öldürme tüzüğünün gerektirdiği doğrudanlığın modern çağın güncellenmesini gerektirdiğini söyledi.

"Yıllar önce bir ilişki kurmak için birisini gerçekten görmek zorunda kaldınız - ya da en azından telefonda konuşmak - artık gerekmiyor İnsanlar internette ve metin yoluyla aşıklar Metin ve internet yoluyla insanlar zorbalık Metin kullanarak ölen kişileri teşvik edersiniz ve metin yoluyla suç işlemiş olursunuz "dedi.

Dava, iki genç arasında gönderilen metinler araştırmacılar tarafından açığa çıkarıldığında ulusal bir dikkat çekti.

Ailesiyle birlikte tatil yaptığı sırada, ölümünden iki hafta önce gönderilen birkaç mesajda "Kendinize asınız, binayı atla, bıçaklamalısınız, pek çok yolu var bilmiyorum," dedi.

İntiharından önceki anlarda şunları yazdı: "Bunu yapmanız gerekir Conrad" ve "Yapmanız gereken tek şey jeneratörün çalıştırılmasıdır ve özgür ve mutlu olacaksınız".

Başka bir mesajda şunları yazdı: "Sonunda cennette mutlu olacaksın artık acı yok Korkmak normal ve normal, yani ölmek üzere" dedi.

Savcılar, Carter'ın depresyon ve intihar girişimi öyküsü bulunan Bay Roy'u kendi hayatına almasını ve ona "acısız" olacağını söyleyerek onu manipüle ettiğini savundu.

Ancak Carter'ın savunma ekibi, Bay Roy'un kendi intiharını planladığını ve kendi hayatını almak için kullandığı ekipmanı güvenceye alacak kadar ileri gittiğini savundu.

Ayrıca, Carter'ın aldığı depresyon önleyici ilaçlar yargısını etkilemişti.

Bay Conrad'ın kamyonu zehirli karbon monoksit ile dolduğunda, o sırada yaklaşık 30 mil (48 km) mesafedeki Carter ile telefonda konuşmak için aracından ayrıldı.

Araştırmacılar bu çağrının bir kaydına sahip değildi, ancak bir metinde bir arkadaşına Carter, söylenenleri açıkladı.

"Sam, [kurbanın] ölümünde benim hatam dürüstçe onunla telefonda görüştüğümde durdurabilirdim ve işe yaramıştı ve korktuğu için falardan çıktı" * Sam'e geri dönmesini söyledi, çünkü ertesi gün onu tekrar yapacağını biliyordum ve artık yaşadığı gibi yaşayamadım, yapamadım, ona izin vermedim, "diye yazdı ölümünden sonra.

Arkadaşına yapılan bir başka mesajda: "Kendisini öldürdükten sonra onunla telefonda konuşuyordum, onun öldüğünü duydum."

Araştırmacıların Bay Roy'un telefonuna baktığını öğrendiğinde bir arkadaşıyla temasa geçti.

Sanığı, "Metin mesajlarımı bittiğimde okuduklarını" yazdı ve "ailesi benden nefret edecek ve hapishaneye gidebilirim" diye yazdı.

3 Ağustos 2017'de ceza alacak.


Nereden yardım alabilirim?

Depresyonda olan ve yardım istemek gerekirse, en irtibata kim tavsiye var BBC Advice .

Kanada veya ABD'den: Acil durumda iseniz, lütfen 911'i arayın. Siz veya tanıdığınız biri zihinsel sağlık sorunlarıyla uğraşıyorsa, 1-800-668-6868 numaralı telefondan Çocuk Yardım Telefonunu arayın. ABD'deyseniz, HOME'u 741741'e yazabilirsiniz

İngiltere'den: 116123'de Samaritans'ı, 0800 1111'de Childline'ı ara

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort