Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kalıcı Makyaj Kursu

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kalıcı Makyaj Kursu
Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kalıcı Makyaj Kursu Admin
Bu içerik 360 kez okundu.

 

 

            Kalıcı makyaj gün geçtikçe daha çok ilgi görmektedir. Yüzün bakımlı görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca makyaj için uzun uğraşlara neden olmaksızın günlük hayatı kadınlar için pratik olmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamasını bu konuda tam yetkiye ve donanıma sahip yerlere yaptırmak gerekmektedir. Bu alanda tecrübeli olan kişiler tercih edilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması yapabilmek için bu işin gerekli eğitimini tam olarak almış olmak gerekmektedir.

 

 Kalıcı Makyaj Kursunun İçeriği Nasıldır?

 

            Kalıcı makyaj kursunda makyaja dair kaş, gözler, dudaklar için gerekli bütün kalıcı makyaj işlemleri yapılmaktadır. Üç bölümlük bir eğitim içinden tercihe göre seçim yapılması sonucunda bütün kalıcı makyaj teknikleri ve uygulamaları eğitimi tamamlanmaktadır. MEB onaylı kalıcı makyaj kursu sayesinde eğitim en doğru ve bilinçli şekilde verilmektedir. Kaşlarla ilgili olan kalıcı makyaj kursunda kıl tekniği uygulaması gösterilmektedir. Ancak bundan önce kaşla ilgili temel eğitimler verilir.

 

            Uygulama ve teknik üzerinde ayrı ayrı durulmaktadır. Meb onaylı kalıcı makyaj kursu ile pudra tekniği de öğretilmektedir. Altı saat süren bu eğitim sonucunda kurum eğitim sertifikası vermektedir. 12 saat süren eğitimde ek olarak lateks tekniği uygulaması eğitimi verilmektedir. 24 saate yayılan derslerde ise pigmentoloji, kaş dışında dudak makyajı, eyeliner uygulaması vardır. Bu kurs sonucunda uzmanlık sertifikası meb bakanlığı onaylı olarak verilmektedir. Meb onaylı kalıcı makyaj kursu ile yüz şekillerinin farklılıkları biçimleri konusunda bilgi verilmektedir. Hijyen bilgisi ve gerçek kişiler üzerinde yapılan uygulama ile eğitim bitirilmektedir.

 

 Kalıcı Makyaj Kursunu Kimler Vermektedir?

 

            Milli eğitim bakanlığı onaylı kalıcı makyaj kursu dışındaki yerlerde yapılan yanlış uygulamalar sonucu yüz bölgesinde düzelmesi mümkün olmayan hasarlar oluşabilir. Hijyenik koşulları tam olarak uygulayan ve kursiyerlere öğreten uzman kişiler tarafından eğitim verilmektedir. Milli eğitim bakanlığı onaylı kalıcı makyaj kursu setli eğitimleri olan uygulamaları belirli bir pratiklik kazanmak için yoğun şekilde yapan kurslarda öğrenim verilmektedir. Kalıcı makyaj eğitimi vermek için ruhsatı olan yerlerde kurs verilmektedir. Bu ruhsat milli eğitim bakanlığı onaylı kalıcı makyaj kursu olan bakanlık onaylı yerlerde bulunmaktadır. Aksi halde hiçbir resmiyeti olmayan kurumlar mağduriyete neden olmaktadır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort