Minoxidil nedir, hangi bölgelerde kullanılır?

Minoxidil nedir, hangi bölgelerde kullanılır?

Minoxidil nedir, hangi bölgelerde kullanılır?
Minoxidil nedir, hangi bölgelerde kullanılır? Harun antepli
Bu içerik 654 kez okundu.

                Son dönemlerde adından sıklıkla bahsedilen bir ürün olan minoxidil saç deri papilla hücrelerinin en çok etkilendiği bir losyon olarak kullanıma sunulmaktadır. Sağladığı bu etkileşimle birlikte özellikle de saç hücrelerinde adenozinin düzenleyici etkisiyle birlikte saç çıkarıcı etkinin artmasını tetiklemektedir. Minoksil olarak da anılmakta olan bu ürün saç çıkarıcı olarak kullanılmakta ve hücre içi sinyal yollarına etkiyerek protein miktarları üzerinde de pozitif bir etki yaratmaktadır.

Saç çıkarma etkisi

                Minoxidil saç dökülmelerini önleyen, saç çıkarıcı, kaş ve sakal çıkarıcı bir ürün olarak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bayanlar özellikle kaşları konusunda oldukça fazla sıkıntı yaşamaktadır. Bu nedenle de bu ütünü kullanan pek çok bayan memnuniyetlerini bildirmektedir. Bitkisel kök hücre tedavisiyle kellik problemlerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bu ürün ülkemizde de satışa sunulmuştur.

                Saç çıkarıcı özelliğiyle bilinen bu ürün aynı zamanda saç dökülmelerini önleyici etki göstermesi nedeniyle de pek çok kişi tarafından beğenilmekte, tercih edilmekte ve olumlu geri dönüşler almaktadır. Saç ektirmekten başka çaresinin kalmadığını düşünenler için ise bu düşüncelerini silen bir ürün olarak kullanıcılarının hizmetine sunulmaktadır. Aynı zamanda bu ürünün sağladığı saçların hacim kazanması, saçların aşırı yağlanmasının önlenmesi ve saçlardaki aşırı kuruluğun önlenmesi gibi etkiler de tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Saç çıkarıcı olarak kullanılmakta olan bu ürün herkesin kullanımı için uygun bir üründür. http://minoxidil.web.tr/nasil-kullanilir sayfasından minoxidil nasıl kullanılır öğrenebilirsiniz.

Etki süresi

                Minoxidil kullananlarda genel olarak 2 aydan sonra gözle görünen değişiklikler meydana gelmektedir. Bununla birlikte kullanımından itibaren 1 yıl içerisinde eski saçlara kavuşmayı sağlamaktadır. Saçların sağlığına kavuşmasından sonra ise 2 haftada 1 kez olacak şekilde kullanımına devam edilmelidir. Böylece saçların çıkmaya devam etmesi ve sağlığını koruması için etkili olmaktadır. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu solüsyondan en yüksek verim alınması için uygulamadan sonra iyice kurumasını beklemek gerekmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti