MODANİSA’NIN HİKAYESİ

MODANİSA’NIN HİKAYESİ
MODANİSA’NIN HİKAYESİ Harun antepli
Bu içerik 379 kez okundu.

Gelişen teknoloji ile her şeyin dijitale dönüştüğü konulardan biri şüphesiz ki alışveriştir. Hatta son zamanlarda internetin en çok kullanılma alanlarından biri haline geldi. Bu teknoloji ile alışverişte online döneminin açılmasıyla kurulan belirli alışveriş siteleri hızla yükselme gösterdi. Bunlar arasında genellikle büyük markaların online siteleri ve yeni oluşmaya başlamış birkaç site vardı. Fakat tesettür giyim konusunda tek başına online sitesi olarak adını duyuran Modanisa kısa bir süre içerisinde hızla adını herkese bahsettirerek online markalaşmayı başardı. Modanisa bu başarısını kurucuları Kerim Türe, Sami Güzel ve Lale Tüzüne borçlu olduğu bir gerçek. 

Modanisa aynı zamanda kurulma hikayesine sahip bir marka. Bir güzellik yarışmasına tesettürü ile katılan ilk kadın olarak adından söz ettiren Halima Aden’in giydiği tesettür mayo’nun Modanisa’da satıldığının fark edilmesiyle ve Halima Aden’in bu mayoyu Modanisa’dan satın aldığı öğrenilince, Modanisa adeta bir markalaşma sürecine girmiş olur ve Modanisa’nın dijital maratonu bu hikaye ile başlar.

2011 yılında kurulan Modanisa son zamanlarda adından daha da fazla söz ettiriyor. Hazır sermaye ile değil kurucu isimlerin girişimciliği ve özenli çalışmaları ile gelişen ve hızla büyüyen bir sermayeye sahip oldular. Kerim Türe, Sami Güzel ve Lale Tüzün üçlüsünün kurduğu bu platform televizyon ve dijital reklamlarla Modanisayı hızlıca büyüttüler. Şuan da birçok sayıda Müslüman ülkeye ihracat yapan Modanisa en çok tık alan online alışveriş siteleri arasında yer alıyor.

Şüphesiz ki, tesettür giyim konusunda tek başına bir satış imkânı sunan bir site tüm Müslüman ülkeler tarafından takip edilmeye başlandı ve televizyon reklamları, internet reklamları ve tanıtıcılar ile hızlıca bir büyüme süreci başladı. Belirli sayıda ürünlerle satışa sunulan Modanisa’nın şuan da Kurtköy de bulunan bir depoya sahip olacak kadar kendilerini büyütmeyi başaran bir süreç yaşamışlardır.

Şuanda online olarak tesettür giyim satışında birinci sırada yer alan Modanisa da her bütçeye uygun ürünler fırsatlarla satışa sunulmaktadır. Kurucu 3 isimin etkisi onların hem bir ticaret hem de girişimcilik konusunda uzmanlaştığının kanıtı olarak gösterilebilir. Modanisa ile kapalı giyimin alternatifleri hızla arttı ve şıklık artık tesettür için de geçerli hale geldi. Ve en önemlisi; Tesettürlü bayanların da online olarak internetten gönül rahatlı ile alışveriş yapabileceğini kanıtlamış oldular.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort