Multi Split Klima İle Tasarruf Edin

Multi Split Klima İle Tasarruf Edin
Multi Split Klima İle Tasarruf Edin Admin
Bu içerik 1748 kez okundu.

Günümüzde konutlara ve iş yerlerine takılan klima sayısı hayli artmış, klima sektöründe büyük bir ilerleme sağlanmıştır. Önemli firmalar klima sektörünü kendilerine bir yatırım aracı görerek bu alana yönelmişlerdir. Fakat klimaların bu denli artmasıyla ortaya bazı sorunlar çıkmış ve bunlarla baş edilme mücadelesi başlamıştır.

Kullandığımız klimalar, dış klima ünitesi ve iç klima ünitesi olmak üzere iki üniteden oluşmaktadır. Klimayı herhangi bir ısıtma sisteminin tam tersi olarak düşünürseniz, içerdeki sıcak havayı uzaklaştıran dış ünitenin ne kadar enerji harcadığını hayal edebilirsiniz. Eski tarz bu dış üniteler sadece bir iç üniteye bağlanarak klima görevini yerine getirmekteydi. Sadece bu iki ünite birbiri ile uyumlu çalışarak soğutma işlemi tamamlanmış olurdu.

Multi Split Klima dediğimiz yeni teknoloji sayesinde bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanır duruma gelmektedir. Bu sayede birçok yönden eski modellerinden daha üstün bir klima teknolojisi olmuştur.

Multi split klimayı tercih ettirmemizi sağlayan en önemli nedenlerden biri A sınıfı enerji tüketimi diyebiliriz. Harcadığınız enerji, Kwh bazında faturanızda gözle görülebilecek rakamlar ile değişecek; uzun ve kısa vadede bu teknolojinin size kazandıracağı çok şey olacaktır.

Yaz aylarında sokaklardan ve caddelerden geçerken bir an kendinizi klimaların çalışan dış ünitelerinin seslerine boğulmuş hissetmeniz çok normal. Çünkü her klima bir dış üniteyle bağlanarak; belkide her pencerenin, her katın hizasında kullağınızı tırmalayan sesiyle hissedilmektedir. İşte bütün bu gürültülerden kurtulmanın diğer bir yolu da multi split klima sistemine geçmektir. Bu sistemle gürültü her ne kadar engellenemez olsada, tek bir üniteden geleceği için insanları ve sizi rahatsız etme olasılığı azalacaktır. Bunun yanında her pencerenin altındaki o beyaz kutu yerine; estetik açıdan dikkat çekmeyen bir yerde, tek bir ünite olması şirketinizin veya binanızın dış cephesi için daha uygun olacaktır.

Şirketinizin her klimasını tek bir yerden kontrol edebileceğinizi düşünün. Sizin için ne kadar kolay olurdu değil mi? Tek bir dış üniteye bağlanan birden fazla iç klimayı, tek bir noktadan kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda her iç klima bağımsız olarak çalışarak,  ayarlanan derecede ve istenilen koşullarda hava üflemektedir.

Tek dış ünite özelliğini sahip olan multi split klimalarda iç ünitelerin aynı model veya aynı marka olmasına gerek kalmamaktadır. Birden fazla farklı model klimayı tek bir üniteye bağlayabilirsiniz. Bu size montaj sırasında büyük bir avantaj kazandıracaktır.  Klimaların montajı çok basit ve kısa sürede gerçekleşecektir.

 

Detaylı bilgi: http://formvrf.com/tr/kategori/multi-split-klima

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi