Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Osgb

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Osgb, sanayi sınıfında bulunan işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği hizmetini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir güvenlik birimidir.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Osgb
Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Osgb ahmet
Bu içerik 628 kez okundu.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Osgb, sanayi sınıfında bulunan işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği hizmetini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir güvenlik birimidir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş uzmanlar osgb hizmetinde faaliyet göstermektedirler. İşletmenin ve işçilerin güvenliğini sağlayan bu uygulama, yukarıda da bahsettiğimiz gibi alanında uzman olmuş kişiler tarafından yönetilip, geliştirilmektedir. Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminin Temel Amaçları Osgb öncelikle insan sağlığını daha sonra ise işyerinin güvenliğini korumayı amaçlamaktadır. Uzmanlar, işyerlerinde gerçekleşebilecek risklerin engellenmesini veya en aza indirgemesini sağlamalıdırlar. Günümüzde sık sık meydana gelen iş kazalarının başlıca sebeplerinden biriside işletmelerde osgb hizmetinin verilmemesidir diyebiliriz. osgb-avantajlari

  • Acil veya olumsuz durumlarda osgb hizmetinde faaliyet gösteren işyeri hekimi veya işyeri hemşiresi ilk acil müdahaleyi gerçekleştirmelidirler. Tekrar oluşabilecek veya büyüyebilecek olumsuz durumların da önüne geçmelidirler.
  • İşçilere güvenilir ve sağlıklı ortamlar sunabilmek için uzmanlar işbirliği yaparak geliştirmeler sunmalıdırlar. İşçilerin çalışma ortamlarını geliştirdikleri gibi sürekli olarak gözetleme de yapmalıdırlar.
  • Uzmanlar, işyerinde gerçekleşebilecek meslek hastalıklarını veya iş kazalarını araştırarak tedbirlerin alınmasını da sağlamalıdırlar.

Osgb ile İşletmelerinizin Prestijini Artırın! Osgb hizmetini işçilerinize sunmanız iş verimini yükseltmek için en iyi stratejidir. Osgb hizmeti ile işçilerinizin eğitimler eşliğinde bilinçlenmesi ve dikkatli çalışma sergilemesi iş kazalarının önüne geçeceği gibi performans artışınıda sergileyecektir diyebiliriz. Eğitimlerin ve uzmanların işçilere yönelik diğer çalışmaları işçileri güvende hissettirecektir. Bunun yanı sıra işçilerin sağlık kontrollerinin yapılması da işletmeye büyük avantajlar sağlayacaktır. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi İçin Doğru Adres : Bilgemed Bursa ve İstanbul’da osgb hizmeti sunan Bilgemed; uzman kadrosu ve yılların tecrübesiyle işletmelere sağlık ve güvenlik oluşturuyor. İnsan ve işletme sağlığına odaklı faaliyetleriyle sektöründe lider firmalar arasına girmiş olan Bilgemed “Önce İnsan Sağlığı” sloganıyla hizmetlerini sürdürmektedir. İşletmelerinizde osgb hizmetini sağlayarak hem işçilerinizin hem işletmenizin prestijini artırmak istiyorsanız Bilgemed firmasını sizlere önermekteyiz. Daha detaylı bilgi için : www.bilgemed.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi