PHP UZMANI OLMA ZAMANI

PHP UZMANI OLMA ZAMANI
PHP UZMANI OLMA ZAMANI Admin
Bu içerik 793 kez okundu.

PHP programlama dilini programlama ile uğraşanlar az çok bilirler ve görmüş olduğunuz çoğu web sitesinde kullanılan bu programlama dili gerek bilim gerekse günlük yaşamımızda bir şekilde karşımıza çıkar. Bu dil genellikle web site yapımında kullanılır. Gayet gelişmiş ve gelişiminde açık olan bu dil ile dinamik ve güvenliği yüksek siteler yapabilirsiniz. Mesela bir ticaret şirketiniz var veya büyümeyi düşünen küçük ölçekli bir işyerisiniz bu programlama dili ile projenizi hayata geçirebilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sadece şirket olmak gerekmiyor herkes farklı amaçlar için bu tür bir web sitesi kurup geliştirebilir. Gelişen internet dünyasında kendi kişisel sayfalarınızdan tutunda kendi şirketinizi dahi internet üzerinden bu dil sayesinde oluşturabilirsiniz. Bu konuya şöyle açıklık getirebilirim aklınıza gelebilecek çoğu siteyi, projeyi bu PHP dili ile hayata geçirebilirsiniz.

PHP Uzmanı Nasıl Olunur?
Bende PHP uzmanı olmak istiyorum, diyebiliyorsanız gelin size bu işi nasıl yapabileceğinizi açıklayayım. PHP programlamayı seviyor bu işle uğraşmak istiyor ve bu işten güzel paralar kazanmak mı istiyorsunuz? Sizde gelişen global dünyada PHP uzmanı olarak işler mi yapmak istiyorsunuz? Sizden öncelikle bu konu ile sabırlı davranmanızı rica ediyorum. Bana göre PHP uzmanı kolay olunmuyor ve gerçekten emek ve bilgi isteyen bir iş. Bu işe başlamak isteyen kişiler öncelikle kendileri programlama ile uğraşacak, sıkılmadan saatlerce kod yazabileceğim diyebilmeli, malesef bu unsur diğer programlama dilleri için de geçerlidir. PHP uzmanı olmanın yarısı bu işle uğraşmaktan yarısı bu işi anlamaktan geçer. Evet dünyada Türkiye’de bu işle uğraşanlar gerçekten sayıları çok ama gelişen iş dünyasında da bu kişiler işini hakkıyla yapan kişiler her zaman bu işten para kazanmaktadır. Sizin öncelikle yapmanız gereken bu işe başlamadan önce bu işin eğitimini almalı ve kendiniz küçükte olsa web siteleri yapmaya çalışmalısınız.

İşin temeli Html kodlarından geçer ve siz eğitime başlamadıysanız daha Html kodlarını öğrenmenize ve bu işe öyle başlamanıza tavsiye ederim. Birçok PHP uzmanı bu işe html kodları ile başlamıştır ve html kodlarını öğrendikten sonra PHP programlama dilini öğrenmeye başlamıştır. Bu sıralamayı neden veriyorum çünkü bu dilin de temeli html kodlarından geçer siz html kodlarını öğrendikten sonra diğer kodları anlamak ve mantığını öğrenmek sizin için daha kolay olacaktır. Bu dilin eğitimlerini almak da artık çok kolay internet üzerinden satın alabileceğiniz ders paketleri olduğu gibi aynı zamanda düzenlenen kurslara da gidebilirsiniz. Sadece eğitime güvenmeyin eğitim size bu işe başlatır ve siz oturup kod yazmalısınız ki bu işi öğrenin. Unutmamak gerekir ki bu işi yapan çok olmasına rağmen gerçek bir PHP uzmanı kolay yetişmiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cengiz Ünder,
Cengiz Ünder, "Yılın En Başarılı Yabancı Genç Oyuncusu" seçildi
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı