ROTA PLANLAMA NEDİR? NASIL YAPILIR?

Şirketinizde rut kültürünü oluşturabilmek için satış temsilcileri ve bölgelerini en etkin ve dengeli şekilde planlamanız gerekmektedir.

ROTA PLANLAMA NEDİR? NASIL YAPILIR?
ROTA PLANLAMA NEDİR? NASIL YAPILIR?
Bu içerik 1232 kez okundu.

Şirketinizde rut kültürünü oluşturabilmek için satış temsilcileri ve bölgelerini en etkin ve dengeli şekilde planlamanız gerekmektedir. Geovision Group, satış ekibinizin planlarındaki tüm ziyaret noktalarına uğramasını, bir kere ziyaret ettiği noktadan bir daha geçmemesini ve dolaştığı toplam mesafenin minimum olmasını sağlamaktadır. Satış ziyaretleri için rotaların planlanması haricinde gerçekleştirilen ziyaretler ile hedeflerin karşılaştırılması ve takip edilmesi de oldukça önemlidir.

Planlanan rotalara satış ekibinin hangi oranda uyum sağlayabildiği ve hedeflerini ne kadar gerçekleştirebildiği anlık ve düzenli olarak ölçümlenmelidir. Bu planlamalar yapılırken en önemli faktörlerden birisi de satış noktasındaki doğru hizmet süresinin analizidir. Satış noktası segmentasyonu sonrasında her bir müşterinin talepler, satışları, stokları, sipariş sistemleri gibi birçok etken doğrultusunda bu noktalar için optimum hizmet süreleri belirlenmeli ve rota planları buna göre oluşturulmalıdır. Geovision Group tüm faaliyet bölgesinde 15.000’den fazla satış temsilcisini takip ederek birlikte çalıştığı markaların dinamik rut yönetimi kültürü oluşturmaları konusunda hizmet vermektedir.

Dinamik rut yönetimi ve Rut optimizasyonu yaklaşımı sayesinde, firmaların rut planları ve gerçekleşen sonuçları arasındaki ilişkiyi koruyabilmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca Veritabanı Yönetimi konusunda da destek alabileceğiniz Geovision Group, optimize bir iş yönetimine ihtiyaç duyan her firmaya çok yönlü bir optimizasyon hizmeti sağlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cengiz Ünder,
Cengiz Ünder, "Yılın En Başarılı Yabancı Genç Oyuncusu" seçildi
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı