Rusya'dan flaş Türkiye daveti

Yaşanan uçak krizi sonrası Türkiye ile ekonomik ilişkilerini minimum düzeye düşüren Rusya'dan flaş bir hamle geldi. Ruslar Türkiye'yi Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü toplantısına davet etti.

Rusya'dan flaş Türkiye daveti
Rusya'dan flaş Türkiye daveti Admin
Bu içerik 972 kez okundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Vasily Nebenzia, Türkiye'nin Soçi'de gerçekleştirilecek Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü toplantısına davet edileceğini bildirdi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Nebenzia, 1 Temmuz'da Soçi'de gerçekleştirilecek Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü toplantısına Türkiye ve Ukrayna Dışişleri Bakanlarının katılmasını beklediklerini ifade etti.

Nebenzia'nın, Sputnik'e verdiği demecinde, "Türkiye ve Ukrayna da dahil tüm ülkelerin bakanlarını davet ettik ve herkesi bekliyoruz. Ama onlardan hala bir yanıt almadık. Toplantıya kimin gelip gelmeyeceği bu hafta ya da gelecek hafta belli olur" dediği belirtildi. Nebenzia, toplantının formatının ikili görüşmeler yapmaya imkan vermediğini ama Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla böyle bir görüşme gerçekleştirilmesine hazır olduklarını söyledi.

-"TÜM GÖRÜŞMELERE AÇIĞIZ, KİMSEDEN KAÇMIYORUZ"-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun toplantıya gelmesi durumunda Rusya Dışişleri Bakanıyla görüşmek isteyeceğini tahmin ettiklerini belirten Nebenzia, "Böyle bir görüşme gerçekleşebilir. Zira kimseden kaçmıyor ya da saklanmıyoruz. Tüm görüşmelere açığız" şeklinde konuştu.

(ANKA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti