Saldırganlardan şüphelenen polis Whatsapp Konuşması

Atatürk Havalimanı'nda saldırgandan şüphelenen polislerin Whatsapp konuşması ortaya çıktı.

Saldırganlardan şüphelenen polis Whatsapp Konuşması
Saldırganlardan şüphelenen polis Whatsapp Konuşması Admin
Bu içerik 2800 kez okundu.
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı gerçekleştiren üç teröristin sivil polislerce takibe alındığını ve o anda yaşananların Whatsapp konuşmalarına yansıdığını söyledi.
 
Bir sivil polisin saldırganlardan birinin üzerindeki kışlık monttan şüphelenmesi üzerine GBT için yanına gittiğini ve o sırada saldırganın kimlik alma bahanesiyle çantasına eğildiği esnada polise üç el ateş ettiğini yazan Selvi "Sivil polis, şüphelendiği şahsa ‘dış hatlar gidiş’in önünde kimlik soruyor. Çantadan kimlik çıkarmak için eğilir gibi bir hareket yapan terörist ateş ediyor. Üç el ateş ediyor. Sivil polis orada ağır yaralanıyor" ifadesini kullandı
 
Abdulkadir Selvi'nin o anlarla ilgili yazdıklarının bir bölümü şöyle:
 
Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı gerçekleştiren üç terörist, saat 21 civarında Fatih'ten, Vatan Caddesi üzerinden bir taksiye binip Atatürk Havalimanı'na geliyor.
 
Dış hatlar terminalinin giriş bölümünün önünde bir sivil polis, hareketlerinden şüpheleniyor... Olaydan tam 5 dakika önce. Polis memuru olan arkadaşına WhatsApp’tan, “Yaz günü mont giymiş, hırsıza benziyor” diye mesaj atıyor. 
 
İşte o WhatsApp mesajı:


 
Arkadaşı kendisini takip ederken, kuşkulandığı kişinin peşine düşüyor. Sivil polis, şüphelendiği şahsa ‘dış hatlar gidiş’in önünde kimlik soruyor. Çantadan kimlik çıkarmak için eğilir gibi bir hareket yapan terörist ateş ediyor. Üç el ateş ediyor. Sivil polis orada ağır yaralanıyor. 
 
Polis yaralanınca, kimlik sorulan terörist koşarak aşağı iniyor, ‘dış hatlar geliş’in önünden taksicilerin yan tarafına geçip, kendini patlatıyor. O sırada saat tam 21.51. Bu polis, kahraman polis. Çünkü bu müdahalesiyle canı pahasına teröristlerin eylem kurgusunu bozuyor. Eşi ilk çocuğuna 6 aylık hamileymiş. Bağcılar’da, hastanede yaşam savaşı veriyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu