Sektörel Sunucu Hizmetleri

Sektörel Sunucu Hizmetleri

Sektörel Sunucu Hizmetleri
Sektörel Sunucu Hizmetleri Harun antepli
Bu içerik 774 kez okundu.

Server (sunucu) diğer bilgisayarlardan gelen istemlere cevaben yanıtlayabilen büyük ebatlı geniş depolama alanı ve yüksek işlemcili bilgisayar programıdır. Server müşteriler arası dananım ve bilgileri paylaşmaktır. Sunucular büyük sıralı bir veya birkaç makineden oluşur. Bu depolama alanı ilk bakışta eski arşiv odalarındaki kâğıt dolaplarının sıralanması gibi bir görüntüyü hatırlatır, hatta bu görüntünün ışık hızıyla ilerleyen teknolojik gelişmelerinin sonuncunda geldi hali de diyebiliriz. Bu depolama odalarında eskinin aksine birkaç bilgi dosyalanarak tozlu raflarda saklanmaz. Bu bilgiler sanal ortamda sıkıştırılmış biçimde özel bir uygulamayla sanal yöntemlerle depolamak ve uzun süreli saklamak hatta paylaşmak anlamına gelir.

Tesis ve işletmelerin de tercihi olan yüksek oluşumlu web siteleri için tasarlanmış, kişisel bilgisayarlardan çok daha yüksek kalitede ve hızlı erişim sağlayan, ağ dağılımı da sunan büyük makinelerdir. Oldukça geniş bir ağa hitap ederler ve geniş kullanıma sahiptirler. Birden fazla istemciye kaynak olabilen bilgisayara sunucu denirken, dosya paylaşımlarına da cevap verebiliyor ise de dosya sunucu adını alırlar. Sektörel faaliyetlere cevap veren ve hizmet sunumu konusunda yaygın ağ kullanımına sahip olan sunucular hizmet olarak da geniş bir ağa hizmet vermektedirler.

E-ticaret online iletişim ile yapılan alışveriş sistemi uygulamasıdır. Özel ağlar üzerinden yapılır. E- ticaret direk müşteri ve firma arasında olabileceği gibi şirketler arası da olabilir. Son dönemlerde her türlü hizmetin internetten yapıldığını düşünürsek özellikle turizm sektöründe fayda sağlamaktadır. Sosyal paylaşım platformları da dahil her alanda satış yapmanın mümkün olduğu son dönemlerde artık maliyetten ve gereksiz harcamadan kaçınarak online satış yapabilir depodan alıcıya ulaştırabilirsiniz. Bu yöntemle kendi reklamınızı da kolayca yapabilir başka kişi ve kurumlara kısa sürede kolayca ulaşabilirsiniz. Bu yöntem büyük şirketler tarafından server yardımıyla geniş bir alana hatta tüm dünyaya aynı anda erişim ve hizmet verebilmekte, dünyanın her yerinden sipariş ve satış işini yürütebilmektedir. Turizm alanında online bilet alım sarımı, otel ve tatil paketi satışı gibi birçok konuyu tek adımda ve tek adresten tüm kamuya açabilir işlem yapabilirsiniz.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti