Sermaye Yönetimi Uzmanı: Yunan Ekonomisi Başka Bir Hükümetle Çevirebilir

Hayman Capital Management, Kyle Bass başkanı, Yunanistan'ın ekonomisinin iyileşebileceğini ve ülkenin merkez sağdaki bir hükümetin, yatırım dostu olanın iktidarda olduğu sürece ülkenin birçok yatırımcı çekebileceğini söyledi.

Sermaye Yönetimi Uzmanı: Yunan Ekonomisi Başka Bir Hükümetle Çevirebilir
Sermaye Yönetimi Uzmanı: Yunan Ekonomisi Başka Bir Hükümetle Çevirebilir Admin
Bu içerik 504 kez okundu.

 

Bir Kathimerini gazetesinin haberine göre, Bass Bloomberg'e yaptığı açıklamada, Yunanistan ekonomisinde büyük umutlar gördüğünü ve yatırımcıları Yunan banka hisse senedi satın almaya çağırdığını söyledi. Geçmişte Bas, Uluslararası Para Fonu'na "Yunanistan'ı cezalandırmayı durdurmak" isteyen ve Yunan bankalarının yeniden sermayelendirilmesini talep eden bir mektup gönderdi.

Bass, nihayetinde yapılması gereken tüm işlemleri Yunan bankalarının yapıyor olduğunu belirtti ve kümülatif sermayesinin GSYİH ile karşılaştırıldığında dünyanın en düşük seviyelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, yatırımcılara devalüasyonunu düşündükleri açık bir çağrıda bulundu.

Bass, önümüzdeki iki yıl içinde hükümette yapılacak bir değişikliğin Yunan ekonomisi için faydalı olacağını söyledi . Listelenen şirketlerin kârlılığının yükselmeyeceği ya da ekonominin ve işletmelerin temellerinin büyük ölçüde iyileşeceği değil, ancak iyileşmenin ilk işaretleri zaten gösteriliyor.

Yatırım analistinin söylediğine göre, iyileştirmenin anahtarı, merkez sağ, girişimcilik dostu ve yatırım dostu hükümete doğru bir kayma olacak "dedi. Yunanistan'daki anketlerde muhalefetin iki basamaklı bir yüzde farkla öncülük ettiğini gösteriyor.

Bass, "Yunanistan şu anda doğru liderliğe sahip olmayabilir, ancak bence önümüzdeki iki yıl içinde Yunanistan'da büyük bir şey olacak" dedi.

"Şu anda Yunanistan'da kayda değer doğrudan doğrudan yatırım yok ve şu anki politik durum nedeniyle benim inandığım şey. Bass, uluslararası yatırımcıların kendilerini konumlandırmaya başlamadan önce daha girişimci dostu bir siyasi liderliğe ihtiyaç duyduğunu ve önümüzdeki yıllarda bazı sembolik özelleştirmelerin yapılmasını bekliyoruz "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort