Sinop'ta Nurettin Yıldız protestosuna 19 gözaltı

Sinop'ta Nurettin Yıldız protestosuna 19 gözaltı
Sinop'ta Nurettin Yıldız protestosuna 19 gözaltı Admin
Bu içerik 1042 kez okundu.

12 Mayıs 2016 Perşembe günü "Bu zamanın Sabrı" isimli konferansı vermek için Sinop'a gelen Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı yazar Nureddin Yıldız, yapılan yalan ve iftiralar sonucunda birkaç kendini bilmez tarafından protesto edilmişti.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sinop Şubesi tarafından organize edilen ve gerekli tüm yasal izinleri alınmış olan, Sinop Atatürk Spor Salonu'ndaki konferans için şehre gelen Nureddin Yıldız'a salon girişinde toplanan bir grup tepki göstermişti. Daha önce yapmış olduğu derslerden kes-yapıştır usulü ile kendisine komplo hazırlan ve yalan haberlerle kendi görüşünde olan insanları galeyana getirmeye çalışmış olan yandaş medyanın oluşturmuş olduğu suni gündeme maruz kalan Nureddin Yıldız, tüm izinlerinin alınmasına rağmen konferansını yapamamıştı.

Birkaç kendini bilmez tarafından yapılan bu gösteriler sırasında sınırlarını aşarak görev yapan polislere saldırmış ve barikatları yıkmışlardı. Bölge valisi ise yaşanan olaylar sonrası resmi izinleri alınmış olan konferansın iptal edilmesine karar vermişti.

İddiaya göre protesto gösterilerine katılan 19 kişi hakkında Cumhuriyet Savcılığı soruşturması sonrasında gözaltına alına kararı alındı. 'Halkı galeyana getirme, izinleri alınmış olan konferansın yapılmasına engel olma, izinsiz eylem yapma ve polise mukavemet' suçları iddiasıyla 19 kişiden 17'si dün gece polis tarafından gözaltına alındı.

Bu sabah polisteki işlemleri tamamlanan 13 kişi adliyeye çıkarıldı. 4 kişinin ise polisteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Konferansa tepki eyleminde gözaltına alınıp işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 19 kişi, 11'i adli kontrol şartıyla olmak üzere serbest bırakıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi