Sosyal Medya Uzmanı

Yıllardır alışık olduğumuz yazılı ve görsel medya kavramlarına son zamanlarda yeni bir kavram olarak sosyal medyanın eklendiğini görüyoruz.

Sosyal Medya Uzmanı
Sosyal Medya Uzmanı tanitim
Bu içerik 621 kez okundu.

Yıllardır alışık olduğumuz yazılı ve görsel medya kavramlarına son zamanlarda yeni bir kavram olarak sosyal medyanın eklendiğini görüyoruz. Medya kanalıyla gerçekleştirilen yayıncıdan okuyucuya ya da izleyiciye doğru tek yönlü olarak aktarılan bilgi paylaşımı, internet aracılığı ile çift yönlü ve aynı zamanda eş zamanlı hale gelmiş durumdadır. Bu durum bireylerin aradıkları bilgilere veya kişilere zamana ve mekana bağlı kalmaksızın anlık ulaşma kolaylığını beraberinde getirmiştir.

 

5N1K Kapsamında Sosyal Medya Uzmanının açılımı

1.N: Neden sosyal medya uzmanlığı bu kadar önemli?

Sosyal medya, şimdilerde sadece dosya, fotoğraf veya video paylaşımının yapıldığı bir alan olmanın çok ötesine geçmiş durumdadır. Kişiler veya kurumlar, sosyal medya aracılığı ile işlerini büyütmekte, sosyal medyanın kitlelere çok kısa sürede ulaşma kolaylığı kişi ve kurumlara etkin ve ekonomik reklam ve pazarlama fırsatını sunmaktadır. Sosyal medya kanallarınızın doğru bir şekilde yönetilmesi, iş hacminizin büyüklüğünü, gelir ve giderlerinizi doğrudan etkilemektedir.

2.N: Nasıl sosyal medya uzmanı olabilirim?

Sosyal medya uzmanı olmak için öncelikle teknolojiyi rahatlıkla kullanabiliyor olmanız, gelişmeleri yakından takip etmeniz ve tabii ki de bu işi sevmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı geçtikten sonra “sosyalmedyakampüs.com” ekibinin size sunmuş olduğu Türkiye’nin en iyi ve en kapsamlı sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlığı eğitimine katılabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar olmak üzere 6 haftasonu devam edecek eğitim sonunda, 65 saatlik teorik ve pratik eğitimi tamamlamış ve sosyal medya uzmanı olarak sertifika almaya hak kazanacaksınız.

3.N: Sosyal medya uzmanı ne yapar?

Sosyal medya uzmanı, bireylerin veya kurumların içerik, profil, video paylaşımından tutun da fikir, düşünce ve algılarını faylaştığı farklı sosyal medya araçlarını (Twitter, Facebook, Instagram, Çeşitli Forum ve Blog sayfaları, Youtube vb.) kullanarak sizin ve kurumunuzun sosyal alanlarda konumlandırılmasını, bu konumun korunmasını ve sürdürülebilirliğini sağlar. Sosyal medya uzmanı, sizin adınıza sosyal medya kanallarınızı yönetmekle görevlidir. Sosyal medya pazarlama araçları ile size trafik kazandırır, kişi/ürün/hizmet veya kurum olarak dikkat çekmenizi sağlar ve böylece internet üzerinde görünürlüğünüzü artırmaya yardımcı olur. 

4.N:Sosyal medya uzmanı nerelerde çalışır?

Sosyal medya uzmanı, bireysel ve kurum adına internet bağlantısının olduğu her yerde çalışır. Zaman ve mekan sınırlaması olmadığı için serbest bir çalışma ortamına sahiptir. Ayrıca, isteğe bağlı olarak reklam ve pazarlama sektöründe veya dijital ajanslarda tam zamanlı olarak da çalışabilir.

5.N: Niçin sosyal medya uzmanlığı eğitimi almalıyım?

Hangi işi yaparsanız yapın bilenle bilmeyenin aynı kefede tartılamayacağı, bilginin her zaman ağır geleceği aşikardır. Bacon’ın dediği gibi “Bilgi güçtür” ve bu gücü elinizde tutmak istiyorsanız konunun eğitimini almak, gelişmeleri takip etmek ve dönem dönem bu eğitimleri güncellemeniz gerekir. Bu eğitim sizin sektörde rekabet edilirliğinizi artırır. Sosyal medya uzmanlığı eğitimi, katılımcılarına, teorik bilginin pratikle desteklendiği, eğitim sonrası alanında kendini kanıtlamış çeşitli firmalarda staj olanağı da sunabilmektedir.

1.K: Kimler sosyal medya uzmanı olabilir ve sosyal medya uzmanlığı eğitimini kimler almalıdır? Ve bu eğitimi kimler verir?

Sosyal medya iletişim kurmanın şekil değiştirmiş hali diyebiliriz. Sanılanın aksine kişisel web sayfası, blog ve youtube kanalı gibi sosyal medya kanallarını kullanan ve çok sayıda takipçisi olan kişiler sosyal medya uzmanı değildir. Bu kişilerin binlerce hatta milyonlarca bireye ulaşabildiği için iletişimde uzman oldukları su götürmez bir gerçektir. Sosyal medya uzmanı olmak için, teknolojiye hakim, iletişim ve pazarlama becerisi gelişmiş, teknolojik veya sektörel gelişim ve değişimleri yakından takip eden, aktif, dinamik, yaratıcı ve girişken olmak gerekir. Bu beceriler zaman içerisinde tecrübe ve eğitimle geliştirilebilir beceriler olması sosyal medya uzmanı olmak isteyen herkes için kapıyı aralamaktadır. Siz yeter ki isteyin.

Kendi işini kurmak isteyen veya var olan işini büyütmek isteyen, kariyer olarak bu işi seçmiş kişiler, internet ortamında ürün veya hizmet satışı yapmak isteyenler, pazarlama ve satış alanında çalışan uzman ve yöneticiler, dijital içerik, ürün ve hizmet geliştiricileri bu eğitime katılabilirler.

Eğitim kadrosunda, alanında uzman, tecrübe ve başarıları ile sektörde kendini kanıtlamış kaliteli ve yetkin kişiler yer almaktadır. Geniş eğitim kadrosu, kullandıkları farklı eğitim teknikleri ve workshoplar aracılığı ile sizlerin sosyal medya kavramını farklı açılardan bakma, değerlendirme ve öğrenme fırsatı sunacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi