Stant Hostesi Ajansı - Majeste Ajans

Majeste Ajans part-time sektörünün lokomotif ajanslarından biridir. Türkiye genelindeki organizasyonlara 2007 yılından beri hostes temin eden ajans bünyesinde 300 civarında stant hostesi bulundurmaktadır.

Stant Hostesi Ajansı - Majeste Ajans
Stant Hostesi Ajansı - Majeste Ajans seobaz
Bu içerik 1419 kez okundu.

Majeste Ajans part-time sektörünün lokomotif ajanslarından biridir. Türkiye genelindeki organizasyonlara 2007 yılından beri hostes temin eden ajans bünyesinde 300 civarında stant hostesi bulundurmaktadır. Öncelikle sizlere stant hosteslerinin fuarlar dışındaki faaliyet alanlarından bahsetmek istiyoruz.

1- Stant Hostesleri otellerdeki kongre konferans ve seminerlerde görev yaparlar. Kongreler akademik içerikli toplantılar olduğundan burada gelen konukların yönlendirilmesi ve onlara bilgi verilmesi için hostesler sorumluluk alırlar. Bir hostes kongre hostesi olmak için iyi derecede İngilizce bilmeli ve üniversite eğitimli olmalıdır. Çünkü kongrelerdeki konuklar ülkenin önde gelen kişileridir. Bazen kongre hostesi moderatör yani konuşmacının mikrofonunu tutabilir yada bir ödül plaket töreni olacaksa orada asistanlık da yapabilir.

Seminer ve konferanslarda görev yapan stant hostesleri de aslında benzer görev yaparlar. Seminerler daha kısa sürer ve kongreye göre daha az hassas organizasyonlardır. O yüzden seminerler için talep edilen stant hostesleri daha az donanımlılardır diyebiliriz. Konferans ve seminerin farkı ise konferansta özel bir kişi çağrılarak sunum yapılır. Seminerde konuşmacı sayısı fazladır. Bu yüzden konferanslarda görev yapan stant hostesleri için ajanslardan mütevazi bütçeli hostesler talep edilir.

2- Stant Hostesleri bayii toplantıları ve açılışlarda görev alırlar. Bayii toplantıları bazen bir otelde bazen bir tatil köyünde bazen de bir kongre merkezinde sergi sarayında düzenlenebilir. Bayii toplantılarında temin edilen stant hostesleri genellikle görseli yüksek kişilerden seçilir. Görselliğe önem vermek zorunda olan firma yeni ürününü bayilerine tanıtırken prestijini ve marka değerini yüksek göstermek ister. Açılışlarda da aynı argüman geçerlidir. Açılış Hostesi uzun boylu ve sempatik olmalıdır. Çünkü açılışı yapılan mağaza 1 kere böyle bir organizasyon yaşayacağından bütçesel olarak yüksek konfigürasyonda görsellik içeren stant hostesleri temin edilir. Yani özetle bayii toplantısı ve açılışlarda çalışan stant hostesleri güzel bayanlar olmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti