Tsipras, Yunanistan'ın Piyasaya Dönüşünü Dile Getiriyor; AB'li Moscovici Reformların Uygulanmasını İstiyor (video)

Yunanistan , üç yıl içinde ilk kez özel yatırımcılara borç sattı , iyimser Başbakan Alexis Tsipras"özel bir gün" dediği şeyi selamladı.

Tsipras, Yunanistan'ın Piyasaya Dönüşünü Dile Getiriyor; AB'li Moscovici Reformların Uygulanmasını İstiyor (video)
Tsipras, Yunanistan'ın Piyasaya Dönüşünü Dile Getiriyor; AB'li Moscovici Reformların Uygulanmasını İstiyor (video) Admin
Bu içerik 525 kez okundu.

 

Atina'da AB Komiseri Pierre Moscovici ile yaptığı görüşmede Tsipras, "Yunanistan'ın piyasalara başarılı bir şekilde dönmesinin bugün olduğu ve bu muhtıranın bu tatsız serüvenini sonuçlandırmada en önemli mesaj ve en önemli adım" dedi.

Yatırımcıların Yunan tahvillerini memnuniyetle karşıladıklarını da ekleyerek, "Şimdiye kadar ki bilgiler çok olumlu" dedi.

Tsipras, "Şimdi, Yunanistan'ın geleceği hakkında, nasıl işbirliği yapacağımızı, gelecek yıl programı başarıyla sonuçlandırmak için nasıl çalışacağımızı ve ertesi gün Yunanistan'ı planlayacağımız hakkında konuşmanın tam zamanı" dedi.

Pierre Moscovici, Yunanistan'ın ekonomik krizden "bir sayfayı çevirdiği" ve Ağustos 2018'de sona eren bir kurtarma programını başarıyla tamamlayacağından emin olduğunu söyledi.

Ancak Moscovici, krizden etkilenen ülkenin çok önemli bir dönemeç olduğunu ve Yunanistan'ı ekonomik reformları sürdürmeye çağırdığını söyledi.

"Reformu olumlu yönde yapmak ancak uygulamak bir yasa daha belirgindir" diye konuştu gazetecilere.

Moscovici gazetecilere verdiği demeçte, "Piyasaya geri dönmek önemli bir ilk adım" dedi.

Yunanistan, üç yıllık aradan sonra, gelecek yıl uluslararası kredi verenlere ait üçüncü mali kurtarma işleminin sona ermesi öncesinde, yetkililer tarafından yaygın olarak görülen bir tahvil piyasasına dönüşü başlattı.

Moscovici, "Ayrıca, Yunanistan'ın taahhütleri ve kararlaştırılan reformlar ve mümkün olduğunca sürdürülebilirlik yolunda geri döndüğü sonuçları pazarlara sunmak için bir işaret var" dedi.

Yunanistan, 2019 yılında olgunlaşan% 4,75 seçkin tahvil sahiplerine nakit teklif vermesi için yeni beş yıllık kağıt sunma planını da teklif etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort