UNICEF: Yunanistan'daki 1.800 Mülteci Çocuk Uygun Bakımı Gerektirmiyor

UNICEF , şu anda Yunanistan'da bulunan yaklaşık 3,000 refakatsiz mülteci ve göçmen çocuğun üçte ikisine uygun barınak ve bakım almadığını belirtti.

UNICEF: Yunanistan'daki 1.800 Mülteci Çocuk Uygun Bakımı Gerektirmiyor
UNICEF: Yunanistan'daki 1.800 Mülteci Çocuk Uygun Bakımı Gerektirmiyor Admin
Bu içerik 446 kez okundu.

 

UNICEF'in Yunanistan'daki mülteci ve göçmen tepkisinin ülke koordinatörü Laurent Chapuis, basın açıklaması yaparak "Çocuklar olmadan ailelerin sığınma evinde barınma, bakım ve koruma sağlamaları gerektiği konusunda çözüm bulunması gerektiğini" söyledi.

Çözümler, bu çocukların anakaradaki sığınma evlerine geciktirmeden transfer edilmesini, mevcut sığınma evlerine doğru standartlarla mevcut fonların tahsis edilmesini ve daha fazla koruyucu bakım ya da denetlenen yaşam planlarının yapılmasını içeriyor.

Yunan makamları ve ortakları, çocukların ve ailelerin ihtiyaçlarına cevap vermede büyük çaba sarf ettikleri halde, mülteci ve göçmen gelenlerindeki son artış, ada kamplarındaki yaşam koşullarının aşırı kalabalıklaştırılmasına ve kötüleşmesine neden oldu; bazı resepsiyon tesisleri, iki katına ev sahipliği yaptı. Çoğu için tasarlandıklarından.

Sığınma evinde, açık alanlarda, resepsiyon merkezlerinde veya başka yerlerde adalarda veya fiili gözaltı merkezlerinde yaşayan bir yerde bekleyen refakatsiz 1.800 civarında çocuk var.

Bu çocuklardan bazıları sokaklarda yaşıyor ve kış yaklaşırken risk artıyor.

UNICEF ayrıca, Yunanistan'da yaşanan ekonomik sıkıntı sonrasında toplum temelli bakımı güçlendirmek için acil politika ve yasal reform çağrısında bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort