Yeni Kalkınma Bankası, Altyapı Projelerine Fon Sağlayacak

Hükümet ekonomi politika konseyi Cuma günü yaptığı açıklamada, Yunan hükümeti altyapı projeleri, başlangıçlar, küçük işletmeler ve ihracata yönelik şirketleri finanse etmek için bir kalkınma bankası kuracaklarını açıkladı.

Yeni Kalkınma Bankası, Altyapı Projelerine Fon Sağlayacak
Yeni Kalkınma Bankası, Altyapı Projelerine Fon Sağlayacak Admin
Bu içerik 568 kez okundu.

 

Yunanistan Kalkınma Bankası, büyümeye ve bölgesel projelere fon sağlamak için ticari bankaları tamamlayan bir devlet borçlandırıcısı olacak.

Banka, sermaye yatırımlarına katılma ve uluslararası finansman kuruluşlarıyla işbirliği yapma kapasitesine sahip diğer devlet kuruluşlarının katılımını isteyecektir.

Konsey, bir açıklama yaparak "Amaç, rolünü yerine getirebilmesi için bankaya gerekli fonları ve varlıkları sunmaktır" dedi. "Kuruluşu ülkenin finansman boşluğundaki boşluğu dolduracak."

Ülkenin borç krizinden etkilenen Yunan ekonomisi, sistemik bankaların yeni ve mevcut işletmelere fonlama imkânlarını etkileyen, çok yıllık derin bir resesyonun ardından kurtarmak için uğraşıyor.

  • Diğer AB kalkınma bankaları yatırımlar için finansman sağlıyor. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) 2020 yılına kadar Yunanistan'a yatırım yapacak ve finansmanının 2018 yılına kadar 2 milyar euro'ya ulaşmasını bekliyor.

Haziran ayında Avrupa Yatırım Bankası (EIB), Yunan işletmelerinin zor koşullarını ancak etkilemeyen bir hareketle, ihracat faaliyetlerinde küçük ve orta ölçekli Yunan şirketlerine yardım etmek için 400 milyon euro kaynak aktive etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort