Yeni Nesil Protez Saç Uygulamaları

Yeni Nesil Protez Saç Uygulamaları

Yeni Nesil Protez Saç Uygulamaları
Yeni Nesil Protez Saç Uygulamaları Emre
Bu içerik 326 kez okundu.

           Protez saç uygulaması günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte saçın seyrek olduğu alanlar ya da tamamen saçsız bölgeler protez saç uygulaması ile tamamen kapatılmaktadır. Saç için protez uygulaması işleminde ilk önce saçın analizi yapılmaktadır. Daha sonra sorunlu olan bölgeler tespit edilerek, bu alanlara uygun kalıplar hazırlanmaktadır. Saçınız ile aynı yapıda hazırlanan kalıplar saçınız ile tam anlamıyla doğru uygulamayı sağlar. Protez saç yapımı için saç derisinden numuneler alınır. Bu protez saçın kendi saçınız ile farkını tamamen kaldırmak için yapılan bir işlemdir. Daha sonra alınan numuneler ile kalıp hazırlanır. Hazırlanan kalıplar yaklaşık 1 ila 2 saat arasında kişiye takılarak uygulama işlemi tamamlanır.

 Protez Saç Fiyatları Nelerdir?

           Protez saç fiyatları günümüzde bu işlemi yaptıracak pek çok kişi tarafından merak edilen bir sorudur. Bu soru karşısında protez saç fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Genel piyasa uygulamalarına bakıldığı zaman numune alımı, kalıp hazırlama ve saça işlem yapılması yaklaşık 800 TL olarak belirlenir.           

En uygun protez saç fiyatları ise saçın yapısı ile değişme gösterebilir. Yapılacak olan saç kalıbında kullanılan malzemelerin kalitesine göre en uygun protez saç fiyatları belirlenmektedir. Bu fiyat skalasında en yüksek olan rakamlar ise yaklaşık 1.500 TL’dir. Bu protez saç fiyatı ise, hazırlanan protez saçın tamamen gerçek saçtan yapılmış olmasıdır. Bu protez saçlar uzun vadeli kullanım sunarken aynı anda daha sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar.

 Protez Saç Uygulamasında Dikkat Edilecek Noktalar

Kadın erkek her yaşta insanın yaptırabileceği protez saç uygulamasında dikkat edilecek bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan biri ise uygulama yapılacak olan kişinin sağlık durumuna dikkat edilmesi gerektiğidir. Aynı zamanda saç tipine ve saç derisinin yapısına dikkat edilerek uygulama yapılmalıdır. Saçta ya da saç derisinde herhangi bir rahatsızlık varsa, uygulamaya başlamadan önce tespit edilmesi gerekmektedir.

 Protez Saç Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Protez saç uygulaması sonrasında düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda saçın her zaman temiz olması da oldukça önemlidir. Saç üzerinde kullanacağınız bakım ürünlerinin doğal içerikli olması, protez saçın daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlamaktadır.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort