Yunan FM Kotzias: Atina, BM Güvenlik Gelecekleri Önerileri Konusunda Kıbrıs Müzakerelerine Devam Etmek İstiyor

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias , Yunanistan'ın , Crans-Montana çerçevesinde ve özellikle BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in sonuna kadar ortaya attığı önerileri çerçevesinde Kıbrıs sorunu üzerinde tartışmaya devam etme yönündeki istekliliğini dile getirdi .

Yunan FM Kotzias: Atina, BM Güvenlik Gelecekleri Önerileri Konusunda Kıbrıs Müzakerelerine Devam Etmek İstiyor
Yunan FM Kotzias: Atina, BM Güvenlik Gelecekleri Önerileri Konusunda Kıbrıs Müzakerelerine Devam Etmek İstiyor Admin
Bu içerik 302 kez okundu.

 

Birleşmiş Milletler karargahındaki Guterres ile yapılan 15 dakikalık görüşme sonrasında konuşan Kotzias, "BM tarafından güvence ve müdahale hakları antlaşmasının kaldırılmasına ilişkin belge" üzerine kurulu tartışmalara devam edilmesi gerektiğini söyledi.

"Maalesef bu belge; kendim ve Crans-Montana görüşmelerindeki Kıbrıs heyeti hariç olmak üzere, diğer taraflar tarafından görüşülmedi. İngiliz delegasyonu bunu bir şekilde sabote etti, "dedi Kotzias.

Yunan bakanı, belgenin "görüşmelerimizi sürdürmek için iyi bir temel" olduğunu ve Yunanistan diplomasisinin "açık uçlu" görüşmelerin kabul edildiğini ve iki tarafın bunu istediği sürece müzakerelerin devam etmesini mümkün kıldığını da ekledi. .

"Zamanın bu noktasında, bir taraf Crans-Montana'da da kaçınılmaz olan yoğun görüşmelere girmeye istekli görünmüyor. Kıbrıs sorununun çözümüne Kıbrıs'ın nüfus yararına katkıda bulunmak bizim yükümlülüğümüz "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cengiz Ünder,
Cengiz Ünder, "Yılın En Başarılı Yabancı Genç Oyuncusu" seçildi
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı