Yunan Media Magnate, Armatör Minos Kyriakou 75'te Geçti

Yunan medya patronu, nakliye işadamı ve Yunan Olimpiyat Komitesi'nin eski cumhurbaşkanı Minos Kyriakou Pazar gecesi 75 yaşındayken geç saatlerde geçti.

Yunan Media Magnate, Armatör Minos Kyriakou 75'te Geçti
Yunan Media Magnate, Armatör Minos Kyriakou 75'te Geçti Admin
Bu içerik 677 kez okundu.

 

Athens Medical Center'ın resmi raporuna göre Kyriakou kalp krizinden öldü.

31 Mayıs 1942'de Poros adasında doğan Kyriakou, 1852 yılının erken döneminde başlayan armatörler ailesinin bir soyuydu. Kyriakou, 23 yaşında kendi nakliye şirketi Athenian Tankers'ı kurdu.

Kyriakou, 1989 yılında kurduğu medya holdingi Anten Group'un kurucusu ve başkanı olarak ün kazandı. Ant1 televizyon istasyonunu , Yunanistan ve Balkan ülkelerinde birkaç radyo ve TV istasyonu, İnternet sağlayıcıları, yayınevleri ve bir okul gazeteciler.

Kyriakou, Atina'nın 2004 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmasından sonra Yunanistan Olimpiyat Komitesi'nin başkanlığına getirildi. 2009 yılına kadar bu pozisyonda görev yaptı.

Panellinios Athletic Club'ın başkanlığını ve 2003 yılında Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) eski konsey üyesi olarak seçti.

Kyriakou Yunanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Lehçe ve Rusça konuşuyordu. O, Legion of Honor - Polonya Cumhuriyeti, St. George, Altın Altın Madalyalar - Kıbrıs Cumhuriyeti, Golden Star of Honor - Singapur Cumhuriyeti, Büyük Sadak Hükümdarı Altın Haçı ile ödüllendirildi. Legion of Honor - Polonya Cumhuriyeti.

Kyriakou evlendi ve iki kez boşandı. İlk evliliğinden beri iki oğlu (Xenophon ve Theodoros) ve bir kızı (Athena) hayatta kaldı. İkinci evliliği, Mart 2017'de boşanmış olan aktris Mari Konstantatou'ya aitti. Son birkaç yıldır kalp rahatsızlığı geçirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort