Yunanistan'da Pakistanlı Göçmenlere Yapılan Irkçı Atak Irkı Üzerine Atıyor

Siyasi partiler , Cumartesi günü Attica'nın Aspropyrgos kentindeki iki Pakistan göçmenine yönelik şiddetli saldırıyı kınadılar

Yunanistan'da Pakistanlı Göçmenlere Yapılan Irkçı Atak Irkı Üzerine Atıyor
Yunanistan'da Pakistanlı Göçmenlere Yapılan Irkçı Atak Irkı Üzerine Atıyor Admin
Bu içerik 477 kez okundu.

 

İktidar partisi SYRIZA yaptığı açıklamada, saldırının "bölgede şiddet içeren ve ırkçı saldırılar dizisine eklendiğini" söyledi. Kurbanların fotoğrafları, Aspropyrgos'taki teröre götüren faşizmin korkunç yüzünü açığa çıkarıyor " dedi .

Bildiride "Göçmenlerin yanında duruyoruz ve ırkçı nefretin mahallelerimizi zehirlemesine izin vermeyeceğiz" dedi. "Irkçılık ve faşizme karşı tolerans yok. Failler derhal tespit edilmeli ve tutuklanmalıdır. İhmalkârlık haklı çıkmayacak "diyor.

PASOK başkanı ve Demokratik Koalisyon Başkanı Fofi Gennimata, "Aspropyrgos'taki kanlı göçmenlerin görüntülerinin hepimiz için şok olduğunu" vurguladı.

"Irkçılık canavarı yaşıyor ve provoke ediyor. Ancak demokrasimiz güçlüydü ve istisnasız olarak tüm vatandaşlarımızın insan haklarının savunması değişmez "dedi ve hükümeti" daha fazla insan hayatını yas tutmadan görev yapmak "için çağırdı.

Gennimata, "Saldırıların failleri ve organizatörleri tutuklanmalı ve adalete teslim edilmelidir" dedi.

Yunan Komünist Partisi, eylemi "Altın Şafak Nazi suçlularının Aspropyrgos bölgesindeki göçmen işçilere karşı başlattığı yeni suikast girişimini" kınadı.

"Bir kez daha, Altın Şafak üyelerinin işçilere, Yunanlılara ve göçmenlere karşı duydukları nefrete şahit olduk. Aynı zamanda, işçilerin modern köle olmasını isteyen patronlara ve büyük ekonomik çıkarlara destek veriyorlar "dendi.

Açıklamada "İnsanlar ve işçiler, bu tür eylemleri kınamak ve Altın Şafak ve onları besleyenleri ayıracaklar" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort