Yurt Dışı Seyahatlerine Yeni Bir Soluk Getiren Tadım Turları ile Damaklar Şenleniyor

Yurt Dışı Seyahatlerine Yeni Bir Soluk Getiren Tadım Turları ile Damaklar Şenleniyor

Yurt Dışı Seyahatlerine Yeni Bir Soluk Getiren Tadım Turları ile Damaklar Şenleniyor
Yurt Dışı Seyahatlerine Yeni Bir Soluk Getiren Tadım Turları ile Damaklar Şenleniyor Harun antepli
Bu içerik 773 kez okundu.

Seyahatin binbir türlü hali, binbir türlü nedeni var! Ancak sanıyoruz keyfine ve damağına düşkünleri bir araya getiren tadım turları, en keyifli seyahat nedenleri arasında yer alıyor. Günümüzde birçok insan artık kolayca yurt dışına çıkma ve yeni yerler görme merakını giderse de; popüler durakları gezmekten mütevellit gittikleri yerlerin farklı yönlerini keşfedemiyorlar. Neyse ki seyahat firmalarının özenle tasarladığı gurme turları sayesinde, mimari yapıları ve kültürel durakları keşfetmenin yanı sıra, insanların yeme – içme kültürü de yavaş yavaş gelişiyor.

Bir ülkenin genel bir mutfağı olsa da, her bir şehri , her bir yöresi birbirinden farklı mutfak kültürüne ve damak zevkine sahip. Gurme turları da gittiğiniz yerlerin mutfağını, yemek kültürlerini ve hatta içki zevklerini tanımanızı sağlıyor. Çok okuyan değil çok gezen bilir diyenler bir yana, çok tadanlar bir başka öğreniyor! Özellikle Avrupa’nın gastronomi merkezi olarak kabul gören bazı bölgelerine düzenlenen tadım turları sayesinde, insanların hem yeni yerler görmeye hem de farklı tatlar denemeye olan merakı gün geçtikçe artıyor.

Fransız ve İtalyan mutfağının namını duymayan yok denecek kadar az, ancak deniz mahsüllerinin bolca tüketildiği ve baharatların mutfakta bol miktarda kullanıldığı İspanyol mutfağını da atlamamak gerek. Dünya çapında en fazla Michelin yıldızlı restoran sayısına sahip ülkenin İspanya olması da bunu kanıtlar nitelikte. Özellikle İspanya’nın hem geleneksel hem de modern tatlarının yoğun rabet gördüğü Bask Bölgesi’ne düzenlenen gurme turları sayesinde, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçi akınları enfes tatlarla tanışıyor. Aynı şekilde Fransa’da da Burgonya Bölgesi ve İtalya’da Toskana Bölgesi “gastronomi merkezi” olarak kabul ediliyor.

Sadece iskender yemek için Bursa’ya gitmek olur da, bir Burgonya şarabı eşliğinde Boeuf Bourguignon yemek için Fransa’ya gitmek olmaz mı? Siz de eşsiz bir tadım deneyimi yaşamak istiyorsanız, seyahat uzmanınız Red Arena Tur’un Avrupa’nın dört bir yanına düzenlediği gurme turlarına katılabilirsiniz. Tadım turları hakkında www.redarenatur.com adresinden daha detaylı bilgi alabilir ve istediğiniz bölgenin mutfak kültürünü keşfetmenin keyfine varabilirsiniz!

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti