'Zürafa Şakir' muradına erdi...

"Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki erkek zürafa "Şakir"e 16 yıldır aranan eş bulundu."

'Zürafa Şakir' muradına erdi...
'Zürafa Şakir' muradına erdi... Admin
Bu içerik 1281 kez okundu.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki erkek zürafa "Şakir"e 16 yıldır aranan eş bulundu.

Yüzölçümü ve barındırdığı türler bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci, dünyada dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde bugünlerde "tatlı bir telaş" yaşanıyor.

Hayvanat bahçesine getirildiğinde 3 yaşında olan zürafa "Şakir"e, aradan geçen 16 yılda, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinde yapılan eş bulma çalışmalardan sonuç alınamıyordu. Bu nedenle "müzmin bekar Şakir" olarak tanınan zürafa için yapılan girişimler, sonunda başarıya ulaştı.

Ankara'dan Kayseri'ye gönderildiği belirtilen dişi zürafanın, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirilmesi için çalışma başlatıldı.

Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirilmesi beklenen dişi zürafa ile "Şakir" için "düğün" hazırlıkları başladı.

Gelin adayı için Şakir’in kaldığı barınak yeniden düzenleniyor. Ayrıca, düğün günü davetlilere tatlı ve şeker dağıtılırken, dişi zürafaya "gelinlik" de giydirilmesi planlanıyor.

Evlenmek İstiyorsanız, Düğün Salonu Seçiminize Yardımcı Tek Adres

Evlenmeye karar verdiniz ve bunu sevdiklerinizle, yakınlarınızla paylaşmak için düğün mekanı arayışına başladınız. Düğünbuketi.com mekan arayışınıza yardımcı olmak için sizinle. Tüm mekanların listelendiği bir web portalı olan Düğünbuketi.com’dan mekanların fotoğraflarına, videolarına ve yorumlarını inceleyebilirsiniz. Kır düğünü ve düğün salonları seçeneklerindeki mekanlara bakarak fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Siz de düğün mekanınızı seçmeden Düğünbuketi.com’a gelin ve yüzlerce mekan arasından seçiminizi yapın.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi