Aksaray Yeni Sanayi Sitesi Mayıs'ta İhaleye Çıkıyor!

Aksaray'da sanayi bölgesinde yer alan kavak pazarında kendini göstermekte olan esnaflarla kahvaltı programı yapıldı. Buluşma çerçevesinde Aksaray Yeni Sanayi Sitesi'nin ilk etap çalışmalarının tamamlanmış olduğu vurgulandı ve Aksaray Yeni Sanayi Sitesi'nin Mayıs ayında ihaleye çıkacak olduğuna değinildi.

Aksaray Yeni Sanayi Sitesi Mayıs'ta İhaleye Çıkıyor!
Aksaray Yeni Sanayi Sitesi Mayıs'ta İhaleye Çıkıyor! mazlum
Bu içerik 535 kez okundu.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AKP Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti ve meclis üyeleri beraberinde sanayi bölgesinde yer almakta olan kavak pazarında esnaflarla birlikte kahvaltı programında aynı çatı altında toplandı. Sanayi esnafını direkt olarak doğrudan etkisi altına almakta olan sanayi projesine yönelik bir takım açıklamalar yapan Yazgı, projenin geldiği son noktaya yönelik bilgi aktarımında bulundu. Esnafların ilk etap için geldiklerini, başvuru yaptıklarını belirtti. Güncel olarak ilk etabın tamamen sonuna gelindiğinin altını çizen Yazgı, aktif olarak vaziyet planlarını ve dağılımlarını gerçekleştirmiş olduklarını belirtti.

Esnafların, 'blokların uzunluğunu 100 metre ya da 120 metrede tut ki çok çok uzun olmasın aralarda yerler olsun' dediklerini, ve bu talep sonrasında yaptıklarını aktardı. Dükkanın ön tarafına az daha yer istediklerini, onu da yaptıklarını ve tüm imkan ve şartları zorladıklarını aktardı. Bu şekilde de çok büyük bir rahatlığı kazanmış olduklarını aktardı. Bunun için hiçbir şekilde ekstra fiyat talebinde bulunulmadığını belirten Yazgı, TOKİ'nin Mayıs - Haziran ayları gibi hemen ihaleye çıkacak olduğunu belirtti. İhale sonuçlandığı andan itibaren ilk temelleri atmaya başlayacak olduklarını belirten Yazgı, Sanayide yer almakta olan esnafların çok büyük bir bölümünün inşaat sektöründen geçindiğinin altını çizdi.

Kereste, çimente, demir, kapı, pencere sektörünün, inşaat sektöründen çok daha büyük artılarının olduğunu aktaran Yazgı, çok büyük kazançlarının olduğunu belirtti ve bu alanda mal sahiplerinin kazanmakta olduğunu aktardı. Esnafın ortaya gittiğinden ve yeni inşaatların meydana geldiğinden dolayı bir kazancın daha meydana geldiğini aktardı. Yani iki ya da 3 sefer bir proje üzerinden kazanç sağlandığının altını çizdi. 2 yıl sonra yeni dükkanlara geçildikten sonra kira öder gibi, herkesin kendi yerine kira öder gibi sahip olacağının altını çizdi. 

Kaynak : Emlaktahaber.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor