Andy Murray: Wimbledon şampiyonu 'sadece birkaç yıl kaldı' üstünde

Bir numaralı dünya Andy Murray, tenis zirvesinde sadece "birkaç yıl" kaldırabileceğini, ancak "her turnuvadan en iyi şekilde yararlanacağını" söylediğini açıkladı.

Andy Murray: Wimbledon şampiyonu 'sadece birkaç yıl kaldı' üstünde
Andy Murray: Wimbledon şampiyonu 'sadece birkaç yıl kaldı' üstünde Admin
Bu içerik 321 kez okundu.

 

Şimdi 30 yaşındaki Murray, turnuva önümüzdeki ay başladığında Wimbledon'u üçüncü kez kazanmayı ve Fred Perry'nin rekorunu kırmayı hedefleyecek.

BBC Sport ile kapsamlı bir röportajda Briton, dünyanın en iyi oyuncusu olma, Wimbledon'a olan sevgisi, emeklilikten sonra "hata yapma" ve hayat yaşıyor.

Emeklilik

Yeni Yıl Başarıları'nda şövalye ilan edilen Scot, Mayıs ayında 30 yaşına girdi ve erkekler turunda ilk beş oyuncu 30'lu yaşlarında. İspanyol Rafael Nadal 31, Stan Wawrinka 32, Sırp Novak Cokoviç 30 ve İsviçre Roger Federer 35.

Ancak Murray, oyuncularının 30'lara kadar en üst düzeyde rekabet etmeye devam etmesine rağmen, en çok oyunda uzun kalmayabileceğini kabul ettiğini söyledi.

"Teknik direktör Ivan Lendl, yaklaşık 32 yaşına gelene kadar hala en üst düzeyde rekabet içindeydi, ancak genel olarak son 20-30 yıl içinde, normalde 30'ların başında oyuncular üst sırada kalmak için mücadele ederler.

"Bazı oyuncuların son zamanlarda 30'lu yaşlarına kadar çok iyi bir performans gösterdiğini biliyorum, fakat bu benim için geçerli olmayabilir Belki önümüzdeki birkaç yıl, binbaşı için yarışacak son birkaç yıldır ve En büyük turnuvalar.

"Oyuncuların çoğu şimdi fiziksel olarak yolculuk ediyor ve vücudunuzu korumak için spor salonunda çok daha fazla zaman harcıyorlar, mahkemeye verdiklerinizi de açıklıyorlar. Bence bunlardan bazıları bunu açıklıyor.

"Daha ne kadar oynayacağımı bilmiyorum, rekabet ettiğim her turnuvalardan en iyi şekilde yararlanmak istiyorum. Ailemden ayrılacak olursam, gitmeyeceğim. Bunu yapın ve elimden gelenin en iyisini yapın, tamamen profesyonel olun ve her turnuvayı olabildiğince ciddiye almaya çalışın.

"Bedenim iyi olduğu sürece ve oynamaya devam edeceğim ... Hala eğleniyorken bunu yapmaya devam edeceğim umut ediyorum.

"Mahkemeden uzak olmaktan keyif alıyorum, şu anda bir ailem var - Ben 20'li yaşların başında veya 20'li yaşların ortasında yaptığımızdan çok mahkemeden daha fazla çıkarım var - bu açıkçası durmak üzücü olacak ... Fakat sanırım ben olacağım. pekala."

Wimbledon şansı

Andy Murray

Murray, Fred Perry'nin üç Wimbledon unvanına eşit olmayı hedefliyor

Murray 2013 ve 2016'da kazandığı Wimbledon, 3 Temmuz'da başlıyor ve savunan şampiyon, önceki başarılarını tekrarlayabileceği beklentilerin yüksek olacağını söylüyor.

Çim-saha sezonu Kraliçe'de önümüzdeki hafta Aegon Şampiyonasında başlayacak olan Murray "Benim için açıkça her yıl en büyük turnuva olacak" dedi.

"Bu dönemde de çok fazla baskı var. Bu dönemde çok fazla beklenti var, bu yüzden biraz stresli olabilir - fakat evden olduğum için de bundan kurtulabiliyorum, Kendi yatağımda uyuyorum ve etrafımdaki bütün ailem var.

"Yaşlı olduğum ve onunla uğraşırken daha tecrübeliyim.Bu baskıyla ve stres beni etkilemiyor belki de beni daha genç yaşta etkilemiyor.

Üç Britanya Perry'nin Wimbledon'a üç galibiyet kazandırılması ihtimali hakkında şunları söyledi: "Muhteşem olur, bir kere kazanmamayı asla düşünmemişimdir, iki kere aklıma gelmezdi: Herhangi bir İngiliz adam kazandığından beri çok uzun zaman geçti.

"Elimden gelen en iyi şansı vereceğim, elimden geleni yapacağım ve eğer iyi oynarsam o zaman kesinlikle bir şans kazanırım".

  • BBC, Wimbledon'da 90 yıl kutladığından daha fazla canlı eylem
  • BBC'de Queen's Club tenisini izle

Tenis oynamaya ilham veren mi?

Tenis

Özel rehberimizde tenis oynamayı öğrenin .

Birinci Dünya olmak

Geçen yılın Kasım ayında bir numaralı dünya olma özelliğinden bu yana yaralanmalar ve form ile mücadele etti. Peki sıralamanın en üst sıralarında olma baskısı onun ücretini alıyor mu?

"Benim için değil" dedi.

"Yani, ben Fransa Açık kadar Şubat'tan özellikle iyi oynamak, ama olmadı. Son birkaç ay içinde bu soruyu çok istendi o edildi Fransızca [at Wawrinka ile yarı finalde nakavt ] Oldukça iyi oynadığımı hissettim.

"Bu [dünya sıralaması], mahkemeye çıkarken veya maç hazırlanırken düşündüğüm bir şey değil.

"Belli ki bu konuda sorulduğunda biraz zaman harcıyorsunuz:" Belki de bunun sebebi olabilir mi? " Ancak, birkaç aydır mücadele etmemin nedeninin bu olduğunu düşünmüyorum - ancak herkes bunun üzerinde kendi görüşüne sahip olacak.

"Birkaç aydır sinir bozucu bir olay oldu, çünkü biri dirseğim de dahil olmak üzere bir çift yaralanma yakaladım ve birkaç hastalık var.

"Fransızlara girmekten hâlâ sinirkandım, çünkü bir süre maç kazanamadım, ancak karşılaştığım her maçta güven inşa etmeye başladım, biraz daha iyi oynamaya başladım ve ulaşmaya çok yaklaştım. Sonun sonunda.

"Form, zihinsel olarak doğru yerde olduğunuzu ve doğru şeyleri yapıyor olduğunuzu ve eğitimi vererek çok hızlı bir şekilde dönebilir ve çimler boyunca iyi geçmek için şimdi iyi bir yer olduğumu hissediyorum."

Güvenlik

Fransız Açık'ta çeyrek finale yükseldikten sonra Murray Manchester ve Londra'daki son saldırıların kurbanlarına övgüler yağdı.

Wimbledon organizatörleri, Şampiyona'nın 140 yıllık tarihinde en büyük güvenlik operasyonuna hazırlanıyor ve Murray, güvenliğin artık bir endişe olduğunu itiraf ediyor.

"Zaman zaman, bunu düşünüyorum, bazen devasa kalabalıkların önünde oynuyorsanız veya gerekçesiyle dolaşırken ve büyük, büyük miktarda insan var.

Ancak şu anda spor karşılaşmalarına giren güvenliği de gördük ve kariyerimiz boyunca sorun yaşamadı, ancak zaman zaman endişe verici bir şey "dedi.

Tenis sonrası hayat

Murray, mahkemeden çıkarken ne yapacağını düşünmeye başladığını ve muhtemelen bir spor idaresi kapasitesindeki genç oyunculara, kendisinin düşündüğü bir şey olduğunu söylediklerini söyledi.

"Kariyerimden daha gençken daha çok keyif alsaydım, 19, 20, 21 yaşındayken yaptımdan daha çok zevk alıyorum" diye ekledi.

"Kesinlikle profesyonel bir sporcu ya da en iyi tenis oyuncusu haline gelen ilgiye hazır değilim,

"Bunun için hazır hissetmedim, bununla birlikte gelen dikkati çekti ve kariyerim boyunca çok sayıda hata yaptım, bir sürü hata yaptım ve belki de kaçınılması gereken bazı şeyler var dedim.

"Bu, genç İngiliz sporculara geçmek istediğim bir şey, bazıları kaçınmaya çalışmak gibi bir çok sporcu aynı şeyi yapıyor çünkü kendisi daha önce bu yolda bulunmuş insanlarla çevrelenmek üzere, verebilecek insanlar. Mümkün olan en iyi tavsiyedir. "

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
Gençler fikirleriyle yarıştı
Gençler fikirleriyle yarıştı