Avusturya birlikleri İtalya göçmenlerini Brenner Pass'te durdurabilir

Avusturya, göç edenlerin İtalya'ya akışı artmaya devam ederse, Brenner Geçidi - İtalya ile sınır geçişinde - birlik ve zırh kurmak için hazır.

Avusturya birlikleri İtalya göçmenlerini Brenner Pass'te durdurabilir
Avusturya birlikleri İtalya göçmenlerini Brenner Pass'te durdurabilir Admin
Bu içerik 366 kez okundu.

 

Savunma Bakanı Hans Peter Doskozil, günlük olarak Avusturya'daki Kronen Zeitung gazetesine verdiği röportajda tedbirleri açıkladı.

Dört Pandur zırhlı personelinin Tirol bölgesine gönderildiğini ve 750 asker beklemede bulunduğunu söyledi.

Avusturya, Macaristan sınırı boyunca çekler yapıyor. Fakat başka yerlerde AB açık sınır sistemine bağlı.

Bay Doskozil, Brenner Geçidi'ndeki bir askeri konuşmanın "İtalya'ya [Akdeniz'e] akının azalmadığı durumlarda vazgeçilmez olacağını" söyledi.

İnsan kaçakçılığı çeteleri, Libya'daki şiddeti ve kaosu sömürüyor. Libya'dan İtalya'ya olan en kısa geçiş yaklaşık 460 km'dir (290 mil).

  • İtalya ve Avusturya, göçmen geçişini geçti
  • Avusturya, İtalyan eleştirilerinde kontrolleri sıkıyor

İtalya, mevcut göçmen gelişi ölçeğinin sürdürülemez olduğunu ve limanlarını kapatabileceğini ve yardım kuruluşlarının kurtarma gemilerini vurabileceğini söyledi.

Avusturya sınırının haritası

AB'nin Schengen sisteminin pek çok Avrupa sınırında serbest dolaşımı - 2015'te bir göç ve mültecilerin akını bastı.

Orta Avrupa'ya Balkanlar vasıtasıyla ulaştılar - ve çoğu Almanya'da sığınma talebinde bulundu. O zamandan bu yana, Balkanlar'daki sıkı sınır denetimleri Yunanistan'ın kuzeyine doğru sayıları azalttı.

Avusturya'ya yapılan akının büyük kısmı Macaristan'dı. Trenle ya da yürüyerek gelenlerin çoğu Suriye, Irak ve diğer çatışma bölgelerinden mülteciler.

Brenner Geçidi şimdi potansiyel bir geçiş sıcak noktası olarak görülüyor çünkü İtalya'ya şimdiye kadar gelen akın bu yıl geçen yıla göre daha yüksek.

Bu yılın ilk yarısında Akdeniz'e doğru yaklaşık 85.000 göçmen ve mülteci İtalya'ya geldi. BM mülteci kuruluşu UNHCR, 2016 yılının ilk yarısına göre yaklaşık% 20 daha fazla olduğunu açıkladı. İtalya'ya ulaşmaya çalışan 2000'den fazla kişi öldü.

Terimle ilgili bir not: BBC, göçmen ismini, sığınma talebinde bulunan yasal süreci tamamlamamış olan tüm insanlara göndermek için göçmen terimini kullanmaktadır. Bu grup, Suriye gibi savaşa götüren ülkelerden kaçan ve muhtemelen mülteci statüsüne sahip insanlarla iş arayan ve daha iyi yaşayan, hükümetlerin yönetiminde ekonomik göçmen olan ülkeleri içeriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor