Beyninizi eğitmek için en iyi beş uygulama

Yaşımız ilerledikçe beyin fonksiyonumuzun azaldığı bir sır değildir. Bununla birlikte, çalışmalar, zihinsel olarak aktif kalmanın özellikle yaşlı olduğunda bilişsel işlevinin sürdürülmesine yardımcı olabileceğini önermektedir. Beyin eğitimi uygulamaları, zihinsel uyarı için yararlı bir araç olarak görülüyor, ancak sizin için hangisi doğru? Beş en iyi beyin eğitimi uygulamasını seçeceğiz.

Beyninizi eğitmek için en iyi beş uygulama
Beyninizi eğitmek için en iyi beş uygulama Admin
Bu içerik 904 kez okundu.

 

Beyin eğitimi zihinsel uyarının nevoplastikliği geliştirebileceği öncülüne dayanır. Bu beyin, yeni görevlere yanıt olarak beyin hücreleri arasındaki bağlantıları kurma ve yeniden düzenleme kabiliyetidir.

Bazı iken çalışmalar beyin eğitimi ve bilişsel fonksiyonlarla arasındaki bağlantıyı bulmak için başarısız olmuş, diğer araştırma zıt bulmuştur.

Bir çalışmada yayınlanan PLoS One 2013 yılında, örneğin, beyin eğitim oyunları yapan genç yetişkinler beyin işlem hızında iyileştirmeler, çalışma belleği ve yürütme fonksiyonlarını gösterdi bulundu.

Beyin eğitiminden yararlanabilecek genç erişkinler değildir. Araştırma sunulan 2016 Alzheimer Derneği Uluslararası Konferansında 5 haftalık bir süre içinde on 1 saatlik beyin eğitim oturumlarına katıldı yaşlı yetişkinlerin bilişsel gerileme veya geliştirmek için yüzde 48 daha az olası olduğunu buldu bunama 10 yılda.

Bu tür çalışmalar, birçoğu öğrenme, hafıza ve konsantrasyon gibi bilişsel işlevleri geliştirdiklerini iddia eden yüzlerce beyin eğitimi uygulamasının gelişimine katkıda bulundu. Bununla birlikte, aralarından seçim yapabileceğiniz çok insan var, hangisinin sizin için en iyi olduğunu nereden bileceksiniz?

Medikal Haberler Bugün , bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için mevcut olan en iyi beş beyin eğitimi uygulamasını denemiş ve test etmiş bulunmaktayız.

Lumozite: Renkli ve eğlenceli
Birçoğu tarafından "orijinal" beyin eğitimi uygulaması olarak düşünülen Lumosity , dünya çapında 85 milyondan fazla kişi tarafından kullanılır . Uygulama, hız, hafıza, dikkat, esneklik ve problem çözme olmak üzere beş bilişsel işlevin eğitilmesi için tasarlanmış 50'den fazla renkli ve eğlenceli minigamesden oluşuyor.

Lumosity oyunları dünyadaki 100'den fazla araştırmacı yardımıyla yaratılmıştır. Ayrıca, kendi web sitesinde, 4.000'den fazla yetişkin üzerinde yapılan bir çalışmada, Lumosity ile beyin eğitiminin, bilişleri çarpıtıcılardan daha fazla bulduğu belirtiliyor.

[Lumosity iOS resmi]
Lumozite, dünya çapında 85 milyondan fazla kullanıcısına sahiptir. 
Resim kredisi: Lumosity
Bunu aklımızda tutarak, kendimiz için uygulamayı deneme fırsatından vazgeçemedik.

Kayıt sırasında, hızınızı, dikkatinizi ve hafızanızı üç ayrı oyun ile kalibre eden bir "uyum testi" gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Oyunlar tamamlandıktan sonra, kullanıcılara, sonuçlarının aynı yaş grubundaki diğer kullanıcılarla nasıl karşılaştırıldığı gösterilir. Bu, bilinci en çok dikkat gerektiren alanlar hakkında bilgi sağlar.

Her geçen gün ileri gidersek, Lumosity bir beyin "egzersizini" tamamlamak için bir hatırlatma gönderir. Günlük beyin egzersizi, beş algılama fonksiyonuna odaklanan üç minigamesin (premium versiyonlu beş) oynanmasını içerir.

Zevk aldığımız bir oyun, Dikkati Odaklı Düşünce Treniydi. Bu oyunda kullanıcı, farklı renkli trenleri doğru eve yönlendirmek amacıyla tren raylarının yönünü değiştirmelidir. Bu oyunun konsantrasyonumuza gerçekten meydan okuduğunu fark ettik - ancak zaman zaman sinir bozucu olabilir.

Parlaklık, hem çocuklara hem de erişkinlere kolayca hitap edebilecek bir uygulamadır. Karayol tehlikelerinden kaçınmak için sola veya sağa hareket etmeyi içeren bir sürüş oyunu olan Karayolu Tehlikeleri gibi oyunların çoğu çocuksu bir temyiz yoluna sahip.

Lumosity, Android ve iOS'ta ücretsiz olarak indirilebilir, ancak bir premium aboneliğe yükseltme aylık 11,99 ABD Doları veya 1 yıl için 59,99 ABD dolarıdır.

Yükseltir: 'Verimliliği, kazanma gücünü ve kendine güvenini artırma'
Iken Elevate dünya çapında 10 milyon indirme ile, Lumosity daha az kullanıcıya sahip, bu 2014 için yılın iPhone'un iyi app başlık Ne olmuş kılan tutar?

Uygulama, matematik ve konuşma becerilerini arttırmak, aynı zamanda bellek, dikkat ve işleme hızını artırmak için tasarlanmış 40'dan fazla minigamesden oluşuyor.

[Uygulama yükselt.]
Elevate, çeşitli bilişsel becerileri artırmak için tasarlanmış 40'dan fazla minigamesden oluşur. 
Resim kredisi: Elevate
Uygulamanın yaratıcılarına göre, "Elevate'le ne kadar eğitirseniz, verimliliği artırmak, güç kazanmak ve kendine güven yaratmak için tasarlanmış kritik bilişsel becerileri daha fazla geliştirirsiniz."

Lumosity gibi Elevate, üç oyunun tamamlanmasını içeren günlük beyin eğitimini ya da "PRO" sürümüyle beş oyunu teşvik eder.

Elevate, diğer beyin eğitim uygulamalarının çoğundan daha yetişkinlere yönelik bir hisse sahiptir; Minigames daha renkli resimlere ve metin üzerinde daha çok odaklanarak daha ciddi bir yaklaşım benimser. Her oyun aynı zamanda hedefinin kısa bir tanımlaması ile birlikte gelir; örneğin "sıklıkla karıştırılmış kelimeleri karıştırmayı bırak" ve "okuduğunuz anlama becerisini geliştirin" gibi.

Sevdiğimiz bir oyun, Hata Kaçınma'ydı; kullanıcı, belirli bir süre içinde iki kelimeyi bir metin pasajında ​​"tutmak" veya "takas etmek" istendi. Örneğin: "Kurabiye doe'yi otlatma hamuru şekline getirdi ." Bu durumda, iki kelime değiştirilir.

Elevate, yazma, dinleme, konuşma, okuma ve matematik olmak üzere beş ana alanda performansın yanı sıra günlük, haftalık ve aylık genel performans sağlar. Rekabet gücünüzü hissiyorsanız, performansınızı aynı yaş grubundaki diğer kullanıcılarla karşılaştırma seçeneğine sahipsiniz.

Elevate hem ücretsiz olarak indirmek için kullanılabilir Android ve iOS . PRO'ya geçiş 1 ay için 4,99 dolar, bir yıl için 39,99 dolar.

Tepe: Esnek eğitim ve izleme
Google tarafından 2016 yılının en iyi Android uygulamalarından biri olarak değerlendirilen Peak , konsantrasyon, hafıza, zihinsel çeviklik, dil ve sorun çözmeyi iyileştirmeye yardımcı olmak için 30'dan fazla minigames sunuyor.

[Zirve uygulaması]
Peak'in beyin eğitimi oyunları Yale ve diğer üniversitelerin araştırmacılarının yardımıyla yaratılmıştır. 
Resim kredisi: Tepe
Bu oyunlar, Connecticut'daki Yale Üniversitesi ve Birleşik Krallık'taki Cambridge Üniversitesi dahil olmak üzere dünyadaki saygın üniversitelerin bilim adamlarının yardımıyla geliştirildi.

Lumosity gibi, çocuklara ve yetişkinlere de hitap edebilecek çok sayıda oyun var. Böyle bir oyun, kullanıcıya deniz yoluyla bir kaplumbağa üzerinde gezinmek ve denizanası toplamak isteyen zekice bir çeviklik oyunu olan Turtle Traffic'dir.

Kullanıcı, bu planla sınırlı olmadığı halde, temel testlerin performansına dayanarak, kişiselleştirilmiş bir egzersiz planı sağlanmaktadır. "Pro" sürümünde, tüm oyunların herhangi bir zamanda oynamasına izin verilmektedir.

Peak yaratıcıları haftada 3 gün beyin eğitimini önerir. Peak'in en önemli özelliklerinden biri de, günler için hatırlatıcıları eğitmek ve ayarlamak istediğiniz günleri seçebilmenizdir.

Bilişsel performansın da izlenmesi çok kolaydır. Uygulama, yalnızca bireysel oyun performansı hakkında bilgi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda beş bilişsel işlevin her birindeki genel performans ile ilgili veriler de sağlıyor. Diğer beyin eğitimi uygulamalarına benzer şekilde, performansı diğer kullanıcılarla da karşılaştırabilirsiniz.

Peak, Android ve iOS'da ücretsiz olarak indirilebilir . 12 aylık abonelik 34.99 dolardan başlarken, 1 ay 4.99 dolardan başlıyor.

Fit Brains: Duygusal zekayı hedeflemek
Fit Brains , çevrimiçi dil kursları için en iyi bilinen bir eğitim teknolojisi yazılım şirketi olan Rosetta Stone'un yaratıcısıdır.

[Beyin uydurma uygulaması]
Fit Brains, bilişsel işlevselliği geliştirmeye yardımcı olmak için 60'dan fazla minigames sunmaktadır. 
Resim kredisi: Fit Brains
Bu beyin eğitimi uygulaması 60'tan fazla minigames ve 500'den fazla kişiselleştirilmiş eğitim programı ile en geniş yelpazeye sahiptir. Sinirbilimcilerin girdisi ile bu oyunlar konsantrasyon, hafıza, düşünme hızı ve problem çözme gibi temel bilişsel işlevlerin kullanılmasına yardımcı olmak için yaratılmıştır.

Bununla birlikte, Fit Brain'leri diğer beyin eğitimi uygulamalarından ayıran şey, sosyal becerilere, sosyal farkındalığa, benlik bilincine ve kendini kontrol etmeye odaklanan oyunlar yoluyla duygusal zekayı da hedeflemesi.

MNT'den memnun olduğumuz bir oyun Speedy Sorts - nesneyi nesnelerin doğru şekilde yerleştirilmesini isteyerek düşünme hızını test eden bir oyunKazık olabildiğince çabuk.

Oynanan her oyun sonucuna göre, kullanıcıya her bilişsel alan için 200'den fazla puan verilir. Uygulama aynı zamanda bireysel sonuçları diğer kullanıcıların sonuçlarıyla karşılaştırır.

Diğer birçok beyin eğitim uygulamalarının aksine, Fit Brains'in okuldaki baskısı - okul çocuklarının bilişsel işlevlerini artırmayı amaçlayan bir beyin eğitimi paketi var.

Fit Brains, Android ve iOS'ta ücretsiz olarak indirilebilir . Prim ücreti bir ayda 9,99 dolar, bir yıl için 49,99 dolar.

CogniFit: Tüketiciler, bilim adamları ve klinisyenler için
CogniFit , belki de biz gözden geçirdiğimiz , belki de kısa süreli hafıza, planlama, el-göz koordinasyonu ve işitsel algılama da dahil olmak üzere 20'den fazla bilişsel beceriyi eğitmek için tasarlanmış çeşitli minigameslerden oluşan en gelişmiş beyin eğitimi uygulamasıdır.

[CogniFit uygulaması]
CogniFit, araştırmacıların ve sağlık uzmanlarının hastalarda bilişsel işlevleri değerlendirmek için kullanabilecekleri araçlar sağlar. 
Resim kredisi: CogniFit
CogniFit geliştiricileri, beyin eğitim araçlarının tamamının, Washington Üniversitesi'nden araştırmacılar ve New York'taki Albert Einstein Tıp Fakültesi'nden bilimadamları tarafından onaylandığına dikkat çekiyorlar. Ayrıca, araçlarının etkinliğinin genel popülasyon çalışmaları yoluyla oluşturulduğunu belirtmektedirler .

İlginçtir ki CogniFit , araştırmacıların ve sağlık uzmanlarının hastalarda bilişsel işlevleri incelemek ve değerlendirmek için kullanabilecekleri araçlar da sunmaktadır .

MNT , beyin eğitimi oyunlarını tüketiciler için test etti ve eğlenceli ve zihinsel uyarının iyi bir dengesi olduğunu bulduk.

Sevdiğimiz bir oyun, tepki süresini, görsel taramayı ve engellemeyi test eden Reaksiyon Alanı'ydı - bu da dürtüsel davranışı kontrol edebilme yeteneğidir. Bu oyun Whac-a-Mole'a benzer; Kullanıcı bir köstebek rengini hatırlamalı ve zemindeki deliklerden çıktıklarında aynı renkteki benlerin üzerine dokunmalıdır.

Bireysel bilişsel performans, oynanan tüm oyunların ortalama puanı kullanılarak hesaplanan Lumosite Performans İndeksi kullanılarak değerlendirilir. Diğer beyin eğitimi uygulamaları gibi, performansınızı diğer kullanıcıların performanslarıyla da karşılaştırabilirsiniz.

CogniFit, Android ve iOS'da ücretsiz olarak indirilebilir . Bir premium yükseltme, bir ay için 19,99 $ veya bir yıl için 189, 99 $ maliyeti.

En iyi meditasyon uygulamalarından beş tanesini öğrenin .

Yazan Honor Whiteman
Bugün Medikal Haberleri desteklediğiniz için teşekkür ederim

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor