Binlerce sıçan güneydeki Myanmar köylerini istila ediyor

Binlerce sıçan, güney Myanmar'daki köylere inerek otoritelere, öldürdükleri her kemirgen için yerli halka 3 p (4 ABD senti) teklif vermelerini istiyor.

Binlerce sıçan güneydeki Myanmar köylerini istila ediyor
Binlerce sıçan güneydeki Myanmar köylerini istila ediyor Admin
Bu içerik 475 kez okundu.

 

Yerel bir haber ajansı, köylüler istila karşısında "sopa, sapan ve kayalar" kullanıyorlardı.
Zaten 4000'den fazla kemirgeyi öldürmeyi başarabildikleri düşünülüyor.
Fakat bu sıçanların bölgeye getireceği hastalık konusunda endişeler olsa da yerliler, diğer felaketleri müjdeleyebileceğinden endişe duyuyorlar.
Bölgesel Milletvekili Phyo Zaw Shwe, "Geleneksel inançlara göre bu hayvanların kötü hava koşullarını öngörebileceği, dolayısıyla sel felaketi ve depremler için endişe duydukları da var" dedi.
İnanç uzakta olmayabilir. Japon bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma, sıçanların AFP'ye göre depremlerden önce gerçekleşen elektromanyetik dalgalara duyarlı olabileceğini ileri sürdü.
Hayvanlar depremleri nasıl öngörüyor?
Sıçanların cesetleri test için gönderildi, ancak şu ana kadar hiçbir hastalık bulunamadı. Yerel yetkililer, büyük miktarda yiyecek yiyen istila edilmesine neden olduğu için ülkenin Ayeyarwady bölgesinden şiddetli yağmur yağdığını iddia ettiler.
Farelerin veba salgınlarının Myanmar'daki köyleri tehlikeye attığı ilk değil.
2008'de, kuzey batı Çin Devletinde binlerce insan, açlıktan ölme riskiyle karşı karşıya kaldılar ve kemirgenler ortaya çıktı ve gıda ürünlerini yemeden önce bambu meyvelerinde yemeye başladılar.
Bu, her 50 yılda bir artan bir fenomendir. Veba en son 1950'lerde vurulduğunda, 15.000 kişinin açlıktan ölmüş olduğuna inanılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor