Borç azaltma, 123 milyar avroya kadar bekleyen alacaklılar anlamına gelebilir

2048 yılına kadar faiz ödemelerini geri getiren bir Yunan borçlanma senaryosu, Almanya'nın Maliye Bakanlığı tarafından yapılan bir tahmine göre, ülkenin avro bölgesi alacaklılarının 123 milyar avroya kadar alımı ertelemesine neden olacaktı.

Borç azaltma, 123 milyar avroya kadar bekleyen alacaklılar anlamına gelebilir
Borç azaltma, 123 milyar avroya kadar bekleyen alacaklılar anlamına gelebilir Admin
Bu içerik 339 kez okundu.

 

Reuters tarafından Cuma günü görülen bir meclis mektubunda yer alan bakanlığın hesaplamaları, avro bölgesi kurtarma fonu olan Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) tarafından hazırlanan çeşitli yeniden yapılanma senaryolarını düşünüyordu.

Belgede "Böyle bir faiz erteleme ile faiz oranlarının gelişimine bağlı olarak hacim olarak yeni bir kredi olacaktır" dedi. "2048 yılına kadar ertelenmiş faizin tahmini hacmi 118-123 milyar avro civarındaydı."

Maliye Bakanlığı, özellikle kağıt üzerinde yorum yapmayı reddetti.

Uluslararası Para Fonu (IMF), borcunun sürdürülebilir olacağına dair güvence almadıkça Yunanistan'ın mevcut kurtarma borcuna kredi sağlamayacağını açıkladı.

Fon, Yunanistan ekonomisinin yılda sadece yüzde 1 oranında büyüyeceğini ve Yunanistan'ın beş yıldan sonra yüzde 3,5 oranında 2023'ten yüzde 1,5 faiz dışı fazla vermeye devam edeceğini tahmin etti.

Yunanistan'ın Temmuz ayında borç olgunluğunu ödemek için 86 milyar avroluk kurtarma paketinden 7 milyar avroluk krediye ihtiyacı var, ancak borç verenin kurtarma sürecindeki ilerlemesinin değerlendirilmesi, ikinci gözden geçirmenin sözde sonuçlanmasına bağlı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu