Burun Estetiği Ve İmplant Yöntemi

Burun estetiği burunda görülen estetiksel bozukluk ve bazı burun rahatsızlıklarında doktor ve hastanın ortak kararı ile yapılan ameliyatlardır. Burun estetiğin de hastanın görüşü çok önemlidir.

Burun Estetiği Ve İmplant Yöntemi
Burun Estetiği Ve İmplant Yöntemi seobaz
Bu içerik 380 kez okundu.

Burun Estetiği Nasıl Olur?

 

 

            Burun estetiği burunda görülen estetiksel bozukluk ve bazı burun rahatsızlıklarında doktor ve hastanın ortak kararı ile yapılan ameliyatlardır. Burun estetiğin de hastanın görüşü çok önemlidir. Özellikle estetiksel görüntüyü düzelme konusunda. Burun estetiği ameliyatları seçilen yönteme ve yapılacak işlemlerle orantılı olarak süresi değişmektedir.

 

            Rinoplasti, minirinoplasti, tiprinoplasti gibi yöntemler burun estetiğinde kullanılmaktadır. Bu yöntemler ile burundaki şekil bozukluğu için yapılan çeşitli işlemlerdir. Burun estetiği tercihen yapılmakta olsa da bazı burun rahatsızlıkları sinüzit, burunda et olma durumlarına göre de doktor kararı ile de yapılmaktadır.

 

 Dişlerde İmplant Yöntemi

 

            İmplant diğer bir deyişle yapay diş kökü yapıdır. Çürüme, kırılma herhangi bir rahatsızlıktan dolayı diş çektirme sebepleri ile dişlerini kaybedenler için uygulanır. Dişlere eski fonksiyonlarını kazandırmak adına diş köküne kişiye uygun malzemeden yapılmış yapay diş kökünün takılmasıdır. Genellikle yapay diş kök dediğimiz vida şeklinde yapılmakta. İmplant kök titanyumdan yapılmaktadır. Bu yöntem diş eksikliği ister bir tane ister tamamı olan kişilerce uygulanabilmekte. Ama çene yapısı artık bu yöntemi taşıyamayan hastalara uygulanamaz.

 http://www.dorahospital.com/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor