Burun Estetiğinden Sonra Yaşam

Burun Estetiğinden Sonra Yaşam

Burun Estetiğinden Sonra Yaşam
Burun Estetiğinden Sonra Yaşam Harun antepli
Bu içerik 1072 kez okundu.

Burun estetiğinde genel anestezi ile ayaktan tedavi olarak uygulanır, ancak bazı olgularda intravenöz sedasyon ile lokal anestezi uygun olabilir. Prosedürden sonra, burun deliklerinin içine atel yerleştirilebilir. Bu, yeni şekillendirilmiş burnunuzu desteklemenize ve kazayla temas etmesine ya da çarpma gibi kazalara karşı burnunuzu korumanıza yardımcı olur. Burun deliklerinize tampon yerleştirilerek de eve gidebilirsiniz, ancak bu rahatsız edici, nefes almanızı zorlaştıran ve kulaklarınızda istenmeyen bir basınç oluşmasına neden olan bir uygulamadır. Burnunuzun üzerine yapıştırılan koruyucu özel bant, burun estetiğinden sonraki ilk hafta içinde alınır. Estetik cerrahınız iyileşme sürecinin ilk günlerinde rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olmak için ağrı kesici ilaçlar reçete eder.

Burun estetiğinden sonra iyileşme

İlk 1-2 hafta boyunca, birçok hasta kullanılan tekniğin türüne göre ve kişisel özelliklerine göre az ya da çok morluk ve şişme yaşar. İlk başta ameliyat sırasında yapılan iyileştirmeleri göremeyebilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, morarma ve şişmenin büyük bir kısmı ilk 10 ila 14 günün sonunda azalmalıdır. Çoğu hasta ihtiyaç duyulan aktivitenin seviyesine bağlı olarak 1 veya 2 hafta sonra işe veya okula dönmeye hazır hisseder. Tipik olarak 3 hafta sonra, birçok normal temassız faaliyetler sürdürülebilir. Bununla birlikte, cerrahınızın talimatlarına göre aktiviteyi sınırlandırın ve iyileşinceye kadar yorucu herhangi bir faaliyette bulunmayın.

Yeni burun iyileşmeye devam edecek

İlk morarma ve şişme sonrasında estetik cerrahınızın burun estetiği prosedürü sırasında yaptığı iyileştirmeleri görebileceksiniz, ancak bir yıla kadar hafif şişlik olması gayet normaldir. Ancak bu genellikle başkaları için fark edilir değildir.

Burun estetiği cerrahisinin sonuçları kalıcıdır. Bu, yeni burnunuzun bir ömür boyunca sizinle birlikte olacağı anlamına gelse de, arzuladığınız sonuçları sunmak için güvenebileceğiniz tecrübeli ve sanatsal yeteneği olan bir estetik cerrahı seçmek de çok önemlidir. Cerrahınızın sadece burun estetiği operasyonu öncesi ve ameliyat süresince destek vermesi yeterli değildir. Operasyondan sonraki süreçte de destek vermelidir. Burnunuzun yeni şekli oturuncaya ve tüm şikayetleriniz sona erinceye kadar düzenli olarak kontrol etmeye devam etmelidir.

Burun estetiği olmayı düşünüyorsanız, seçeneklerinizi öğrenmenin en iyi yolu alanında uzman bir estetik cerraha muayene olmaktır. Op. Dr. Güncel Öztürk ile iletişime geçip sizin durumunuza özel ayrıntılı bilgi almak için randevu alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor