Çeşitli beslenme yararları ile ilişkili daha fazla su içmek, çalışma bulguları

Yeni bir araştırma, 18.300'den fazla Amerikalı yetişkinin beslenme alışkanlıklarını inceledi ve yüzde 1 oranında sade su tüketimini artıran insanların çoğunun günlük toplam kalori alımını ve doymuş yağ, şeker, sodyum ve sodyum tüketimini azalttığını buldu. kolesterol.

Çeşitli beslenme yararları ile ilişkili daha fazla su içmek, çalışma bulguları
Çeşitli beslenme yararları ile ilişkili daha fazla su içmek, çalışma bulguları Admin
Bu içerik 628 kez okundu.

 

Ağırlığını kontrol etmek ya da şekeri, sodyum ve doymuş yağ alanlarını azaltmak isteyen insanlar için musluk suyu, doktorun emrettiği şey olabilir.

18.300'den fazla Amerikalı yetişkinin beslenme alışkanlıklarını inceleyen yeni bir araştırma, sulu su tüketimini artıran insanların çoğunluğunun - musluk suyu veya soğutucu, çeşme veya şişeden - yüzde 1 oranında günlük toplam kalori alımını azalttığını tespit etti Doymuş yağ, şeker, sodyum ve kolesterol tüketimini de içerir.

Günlük bir, iki veya üç bardak su tüketen insanlar, Illinois Üniversitesi Kinesesioloji ve toplum sağlığı profesörü Ruopeng tarafından yayınlanan bir makaleye göre günlük toplam enerji alımını 68 günde 205 kaloriye, sodyum alımını 78 ila 235 miligrama kadar azalttı. An. Ayrıca 5 gramdan 18 gram daha az şeker tükettiler ve günlük olarak 7 ila 21 miligrama kadar kolesterol tüketimini azalttılar.

"Sade su alımının diyet üzerindeki etkisi ırk / etnisite, eğitim ve gelir düzeyleri ile vücut ağırlığı durumu arasında benzerdi" dedi. "Bu bulgu, mesajların ve stratejinin özelleştirilmesi konusunda derin kaygılar olmadan çeşitli nüfus alt gruplarındaki kalorilerin içeceklerin yerini alması için düz su tüketimini artıran evrensel beslenme müdahaleleri ve eğitim kampanyaları tasarlamak ve sunmak için yeterli olabileceğini gösteriyor" dedi.

Ulusal Sağlık İstatistikleri Merkezi tarafından yürütülen Ulusal Sağlık ve Beslenme İnceleme Araştırması'nın dört dalgadan (2005-12) incelenmiş veriler. Katılımcılardan 3-10 gün arayla iki gün boyunca yedi ya da içtikleri her şeyi hatırlamaları istendi.

Her birinin tükettiği düz suyun, yiyecek ve içeceklerden alınan günlük beslenme suyu alımının bir yüzdesi olarak hesaplandı. Şekersiz siyah çay, bitki çayları ve kahve gibi içecekler sade bir su kaynağı olarak sayılmadı, ancak su içerikleri An'ın katılımcıların toplam diyet su tüketimine ilişkin hesaplamalarına dahil edildi.

Ortalama olarak, katılımcılar günlük olarak 4.2 su bardağı su kullandı ve toplam diyet su alımının yüzde 30'undan fazlasını gerçekleştirdi. Katılımcıların ortalama kalori alım miktarı 2,157 kalori, şekerle tatlandırılmış içeceklerden 125 kalori ve isteğe bağlı yiyeceklerden 432 kalori, düşük beslenme, tatlılar, hamur işleri ve çeşitli çeşitte ilave hamur işi karışımları gibi kalorili yoğun gıdalar da dahil olmak üzere 2,157 kalori idi. Sağlıklı bir diyet için.

Katılımcıların günlük düz su tüketiminde küçük, ancak istatistiksel olarak önemli bir yüzde 1'lik bir artış, günlük enerji tüketiminde 8.6 kalorili azalmanın yanı sıra, katılımcıların şekerle tatlandırılmış içeceklerin ve isteğe bağlı gıdaların tüketimi ile birlikte tüketiminin hafif azalmasıyla da ilişkilendirildi Yağ, şeker, sodyum ve kolesterol.

An, düşüşlerin erkeklerde ve genç ve orta yaşlı erişkinlerde daha fazla olduğunu tespit etse de, bu grupların günlük daha yüksek kalorili alımları ile ilişkili olabileceğini önermişti.

Çalışma, İnsan Beslenme ve Diyetetik Dergisi'nde yayınlandı .

Kaynak:

Urbana-Champaign'de Illinois Üniversitesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor