Dünya Su Sporları Şampiyonaları: Adam Peaty, madalya, dövme ve miras üzerine

O sadece gururun bir parçası değildir; O liderdir. Başlıkları savunmaz; Onlara saldırıyor.

Dünya Su Sporları Şampiyonaları: Adam Peaty, madalya, dövme ve miras üzerine
Dünya Su Sporları Şampiyonaları: Adam Peaty, madalya, dövme ve miras üzerine Admin
Bu içerik 560 kez okundu.

 

Yemekten sürüş gücü bu felsefedir ve şimdi o silinmeyecek bunu göstermek için onun sol pazı aslan dev dövme var.

Peaty, çok özel bir yeteneğe sahip olduğundan kendine güvenini bağışlayabilirsin.

2014 2016 için iki yıllık büyü yılında dikkate değer ile sona eren her büyük yüzme etkinliğinde 100m kurbağalama altın madalya kazandı 57.13 arasında dünya rekoru Rio Olimpiyatları'nda saniye.

Böyle, yüzme takımından tüm zamanların en büyük, Michael Phelps, o İngiliz aslan için herhangi bir eşleşme olacağını kabul başarı ölçeği oldu.

"Şimdiye kadar gördüğüm en büyük yüzme havuzlarından biri" dedi 23 kez Olimpiyat şampiyonu. "Sadece onunla yarışmam için mutluyum!"

Peaty, bu tür yorumları dinlemenin "kibirli" olduğunu söylüyor ancak 22 yaşındaki çocuk daha fazla istiyor.

More'ın bir adı var - 'Project 56' - ve açık bir hedefi: Etkinliğinde 57 saniyelik markayı kıran ilk yüzücü olmak.

BBC Sport, "Yaşam boyu hayalimi kurdum, ancak daha fazlasını istiyorum, sadece Olimpiyat altınından memnun değilim" dedi.

"Bir miras bırakmak ve hiç kimsenin elde edemeyeceği bir dünya rekoru bırakmak istiyorum."

Peaty, 56 Projesinin iç işleyişini göstermek için kapıları açtı ve BBC Sport'a Tayland'daki ve Tokyo'daki eğitim kamplarına geniş kapsamlı erişim imkanı verdi. Bu onun hikayesi.

Rio altın sonrasında ezici 'rahatlama'

İngiltere'nin Adam Peaty, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nda harekete geçti

Peaty, İngiltere'nin 2016 Rio Olimpiyatlarında erkeğin 100 metre öfkesiyle altın madalya kazandı.

Bu, Peaton'ın 2014 Commonwealth Oyunları'nda İngiltere için devrim niteliğindeki bir başlığından bu yana hakimiyeti altındaydı ve Rio 2016'da Team GB için yakın garantili bir altın madalya olarak fatura edildi.

Hazırlık kilit önem taşıyor ve çoğu sporcu yarışma öncesi ritüelleri ve rutinleri düzenlemişti, bu yüzden bazı kitabı Rio'da zamanının başında çaldı ve ardından sporcuların köyünden finalden saatler önce olimpiyat yerine iki otobüs kaçırdı, Felaket olabilirdi.

Ama Mel Machal tarafından 14 yaşından beri bu an için hazırlanan Peaty, onu koçluk yapan üç kez Olimpiyatçı için değil.

Peaty, "Bazıları korkmuş olabilirdi, ancak Mel bana her şey için hazırlık yaptı" diyor.

"Her yarıştan önce ve finalden önce sinirlisiniz, arenada on binlerce insanın ve dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın farkında olduğunun farkındaydım - ama sakindim.

"Ben Mike Tyson'ın bir zamanlar boks yaparken neler söylediğini hep hatırlıyorum:" Sinirim, gerginim, ama her adımım ve inç yüzüğe yaklaştığımda hazırım ve kimse beni yenemez. ""

Marshall, bu tutumu 2009 yılında eşi olarak o ve Peaty'ten beri titizlikle geliştirmişti.

"Ben tanıştığımızda elit spordan yeni çıkmıştım ve ona vermek zorunda olduğum tüm bilgileri sulanan bir süngere benziyordu" diyor.

"Karakterini pekiştirmek zorunda kaldık ve onu herhangi bir şeye hazırladık, oysa oyunlardan üç dört yıl önce onu rahatlık bölgesinden çıkardık."

Melanie Marshall

Marshall eski İngiliz 200m serbest stil plak şirketi

Bu, Zambiya'ya bir gezi de içerecek - Marshall hayır kurumları için para toplama amaçlı sık ziyarette bulunan bir ülke.

"Olimpiyat arenasında kendim kaldım, böylece neye ihtiyacı olacağını biliyordum ve bir çatal olmadan yemek yapmasını ya da birkaç saat geç gelmesi akşam yemeğini kendisinin hazırlamaya hazırlamak gibiydi" diyor.

8 Ağustos 2016'da Rio'da Marshall, tüm planlama ve hazırlığının yeterli olup olmadığını keşfedecekti.

Peaty, "Hayatımın geri kalanında istediğim bir işe terfi ettirildiğimde 57 saniye kaldı," dedi bir gülümsemeyle.

"50 metreden önce olduğumu biliyordum, ama asla kazandığımı düşünmekten hoşlanmadım çünkü bedenim içeri girerek veriyor. Birinin beni yakaladığını düşünüyorum."

Kimse değildi. Peaty, Güney Afrika'nın şampiyonu Cameron van der Burgh'ı şaşırtarak 1.56 saniyede kazandı.

"Ben, ne yaptım" gibi mi "Peaty diyor.

"Ancak, yıllar boyunca erken sabahların tamamlanmasından sonra, geç kapanışlar ve oraya ulaşmam için çok çaba harcayan insanlara bir rahatlama geldi."

Oyunlar'dan beri hayat

Peaty, Rio 2016 öncesinde kendi dünyası, Avrupa ve Commonwealth başarıları için halkın tanınmasına imza atarken, Olimpiyat altını profili İngiltere'deki ünlü statüye indirdi.

Peaty için hala "Uttoxeter'den bir delikanlı" olduğunu savunan Peaty, bu büyük bir değişiklik - pozitif ve negatif çıktı.

"Kötü taraf denetim eksikliğidir, bazen sadece oturup ailenle birlikte olmak istersiniz, ancak insanlar sizi durdurur ve fotoğraf ister" diyor.

"Zamanımı yönetmek çok zor, çünkü her şeyi denemek ve kontrol ettirmek zorundasın ve bundan sonra yapmaya başlamış olduğum tüm eğitimleri yerine getirmeliyiz.

"Beni yanlış anlama - olumsuzdan çok daha olumlu, ben önder olduğum hayatı severim ve hiçbir şey için değiştirmezdim."

Aslan dövmesi olan adam

İngiliz yüzücü Adam Peaty

"Ben bir lider gibi hissediyorum," Peaty diyor

Bir başka önemli değişiklik, Peaty'nin bedenine, özellikle de iki dövme sporu yapan sol koluna.

Olimpik yüzükler hemen hemen tüm Olimpiyatlar için standart bir ektir ancak İngiliz aslanı (omuzdan dirsekten geçer) biraz daha az yaygındır.

"Bu bir İngiliz aslanı, çünkü çok vatanseverim ve aslanla bağdaşabileceğim özelliklere sahip - gururlu ve güçlü olmak gibi" diyor.

"Bu altın ve dünya rekorunu elde etmek için neye ihtiyaç duyduğunu hatırlatıyor."

Peaty, Olimpiyat halkalarının altında 'denge' kelimesine de sahiptir.

"Ben manevi olduğumu söyleyemem, ancak hayatta dengenin çok olması gerekir, aksi takdirde hayatınız tamamen başaşağı gidiyor" diyor. "Benim için anahtar, işleri rahat tutmaktır."

Bu kısmen, neden yalnızca gövdelerinde modelleme konusunda hevessiz kaldığını , Tutum dergisi için çeşitli pozlarda.

Sponsor Arenada bir başka medya dublörü, günün ortasında mayo giyerken Trafalgar Meydanı'ndan dolaştığını gördü.

Adam Peaty Londra'da

"Bir şeyler eğlenceli tutmak hoşuma gidiyor" diye güler.

Havuz dışında dinlenmenin bu kombinasyonu, ancak İngiltere takımının etrafında olanları etkilemiş olan olağanüstü odaklanmış bir kombinasyon.

İngiliz Yüzme baş antrenörü Bill Furniss, "İstediğimiz tutum ve davranışların parlayan bir örneğidir" diyor.

"Daha önce Becky Adlington'la birlikte aldık ve şu anda Adam Peaty var, onun etrafında dolaşan herkesin özveri ve kazanmak için ne gerek gördüğünü" söyledi.

Rio 2016'dan sonra emekliye ayrılan Francesca Halsall ve Robbie Renwick gibi birçok olimpiyatçıyla birlikte Peaty, takımdaki yeni statüsünün tadını çıkarıyor.

"Kendimi bir lider gibi hissediyorum,% 100" diyor.

"Olimpiyatlara gittiğinizde kazanırsanız, insanlar size daha fazla bakmaya başlar ve başkalarına olan motivasyonumu iletmek isterim, böylece onlar da daha fazla uğraşırlar.

"Sadece üç yıl boyunca GB ekibinden biriydim, ancak bu hiç bu kadar güçlü olmadı. Birbirleri için çok fazla uyum ve destek var."

"Avlanmaya ihtiyacı var"

Her büyük yüzme oyununda 21 yaşına kadar kazanan adam ne yapıyor? Üstten çıkın veya başarıyı sürdürebileceği umudunu devam ettirin mi?

Peaty için savaşacağı konusunda hiçbir soru yoktu, ancak motivasyon sağlamak için belirgin bir rakip ya da geleceğin meydan okuyucusu olmaksızın yeni bir meydan okuma ihtiyacı duydu.

"İstediğim her şeyin üstesinden gelmiştim ve olimpiyatlardan sonra eğitime geri döndüğümde ve şimdi ne yapacağımı düşünürken bir an vardı" diyor Peaty.

Bu süre zarfında Marshall ile "anlaşmazlıklar" yaşadığını itiraf ediyor, fakat antrenörü tam olarak ne yapacağını biliyordu.

"O bir aslan, onu avlamak için önüne et koymalısın" diyor.

"Elbette 57 saniye geçtikten sonra 56'ya düşüyorsunuz - tohumları dikiyorsunuz ve sonra fikri gördüğünü düşünüyor.

"Dürüst olmak gerekirse, henüz onun en iyi şeyini gördüğümüzü sanmıyorum, Adam hala verecek daha fazlası var."

Olimpik, dünya, Avrupa ve Commonwealth şampiyonunu avlamayı umut eden herhangi bir sakin yüzücüler için bu, kötü niyetli bir işaret.

Peaty, "Bunun mümkün olduğunu biliyorum" diyor. "Tam anlamıyla sadece 0.14 saniye daha hızlı gitmek zorunda kaldım.

"Bu harika bir motivasyon kaynağı, ve bu, daha fazla terleme, sık sık ağrılardan kanama, daha çok zorlama anlamına geliyor.

İngiliz Yüzme spor performansı şefi Scott Pollock, Peaty'in spor salonundaki çabaları karşısında hayrete düştü.

BBC Sport, "Muhtemelen şimdiye kadar birlikte çalıştığım en çalışkan atlettir" dedi.

"Ona bir tuğla duvarın arasından koşmasını söylersem, muhtemelen yapacaktı, sonra kalk ve tekrar git, inanılmaz bir numune" dedi.

Ağırlıkları Peaty'nin en sevdiği egzersiz programlarının arasında yer alırken, devasa üst vücut gücünü vurgulayan ve son aylarda sosyal medyada viral bir hale gelen kendi 'sıçrama alkış' ve 'çene up alkış' rutinleri var.

Bu özelliği kullandığınızda bilgilerinizden bir kısmı toplanacaktır. Daha fazlasını bul

hat

"Karanlık bir çizgiyi takiben yüzme 10.000 gün motivasyonunu korumayı zorlaştırabilir," diyor Peaty, 132 kilo tezgah basabilir.

"Spor salonuna bayıldım, sadece eğitimde başka bir unsur ekliyor ve daha güçlü ve umarım daha hızlı olabilmek için her zamankinden daha zorlanıyorum" dedi.

'Proje 56' önümüzdeki günlerde Pazartesi günü final için geri döneceğini varsayıp Pazar günü 100 m öfkesinde yarışacak olan Macaristan Dünya Su Sporları Şampiyonasında elde edilebilir.

Peaty, Budapeşte'deki 50 m öfke vuruşunda ve iki röle yarışmasında yarışacak Peaty, "Olabilir, ancak gerçekçi bir şekilde önümüzdeki 18 ayda ya da Tokyo'da olmasa da bir sonraki Dünya Şampiyonasında daha çok olacağını düşünüyorum" dedi.

Haziran ayında Tokyo'daki bir eğitim kampında İngiliz ekibinin geri kalanına katıldığı için 2020 Olimpiyat Oyunları hazırlıkları çok ilerliyor.

Peatur, "Kahvaltının oldukça küçük olduğunu öğrendim, bu yüzden tabak ve tabak alıyorum" diyor Peaty, günde 5,500 kaloriyi tüketiyor.

"Kenti görmek çok güzeldi - meşgul ama çok sakindi - ve size birkaç yıl içinde nasıl olacağına dair bir fikir veriyor.

"Rio, ilk Olimpiyatlarım olduğu gibi her zaman özel olacak, ancak Tokyo daha da iyi olacak.

"Burada olmak, Mel'in ve benim ne yapmak istediğimizi hatırlattı - yılda her şeyi kazanmak, egemen olmak ve eve dönen çocuklar için güzel bir miras bırakmak.

"Sınırları zorlamak ve kayıt defterlerine sonsuza dek yazmak istiyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hamilelik Okulu sertifikaları Başkan Osman Zolan’dan
Hamilelik Okulu sertifikaları Başkan Osman Zolan’dan
Denizli Büyükşehir’den 15.000 kişilik aşure hayrı
Denizli Büyükşehir’den 15.000 kişilik aşure hayrı
istanbul escort escort istanbul