Eski Yunan Bakanı Siemens'ten Rüşvet Alma Suçlusu

Eski sosyalist ulaştırma bakanı Tasos Mandelis , Siemens'in komisyon davasında kara para aklama suçundan bulunuldu ve sekiz yıllık askıya alınan bir cezaya çarptırıldı

Eski Yunan Bakanı Siemens'ten Rüşvet Alma Suçlusu
Eski Yunan Bakanı Siemens'ten Rüşvet Alma Suçlusu Admin
Bu içerik 396 kez okundu.

 

Eski sosyalist ulaştırma bakanı Tasos Mandelis, Siemens'in komisyon davasında  kara para aklama suçundan bulunuldu ve sekiz yıllık askıya alınan bir cezaya çarptırıldı .

Hakimler, Mandelis'in 1997'de PASOK hükümetinde bakan olarak görev yaptığı Halen Telekomünikasyon Kurumu (OTE) ile imzalanan bir sözleşme için Mandelis'in 450.000 Alman markası bulunduğuna hükmetti.

Siemens Hellas eski icracı İlias Georgiou da kara paranın aklanması konusunda yardım için para aklama ve rüşvetten ve Mandelis'in ortağı Aristidis Mantas'dan suçlu bulundu.

1998 ve 2000 yıllarında iki taksitte alınan para, Mandelis'in yakın birliğinden George Tsougranis'in tuttuğu İsviçre banka hesabına "Roccos" adı altında yatırıldı.

Tsougranis kara para aklama ve rüşvet almaktan beraat etti.

Yunan siyasetçilerinin ve siyasi partilerin ard arda gelen yönetimlerde, 2004 Olimpiyatları döneminde Alman endüstriyel devi Siemens kazançlı sözleşmeleri vermeleri için yıllardır yerel medyaya hakim oldukları iddiaları.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu