Film eleştirmeni Barry Norman öldü

Ailesinin film eleştirmeni Barry Norman 83 yaşında öldü.

Film eleştirmeni Barry Norman öldü
Film eleştirmeni Barry Norman öldü Admin
Bu içerik 375 kez okundu.

 

Gazeteci ve eski BBC sunucusu cuma gecesi uykusunda öldü.

Kızları Samantha ve Emma'nın yaptığı bir bildiride, "dikkat çekici" olarak nitelendirdiler: "Harika bir yaşam, harika bir evlilik ve kıskanılacak bir kariyer vardı."

Norman, Bebek One'nın 1972 ve 1998 yılları arasında "en uzun süren ev sahibi" olan "Film ..." şovuna ev sahipliği yaptı, ayrıca Daily Mail ve Guardian için de yazdı.

Edebi temsilcisi Curtis Brown, onu "film eleştirisinin belirleyici sesi ve kameranın her iki tarafındaki ekran efsanelerine ilişkin derin görüşmeler" olarak nitelendirdi.

Norman'ın kızları şunları ekledi: "Ona tapan bir ailenin arkasında bırakıyor ve onu seven sevilen bir arkadaşımız var. Onu daha çok diyebiliriz."

Barry NormanResim telif hakkıPA

Image captionNorman, Daily Mail ve Guardian için BBC'de ev adı olmadan önce yazdı.

Haraçlar, Norman'ın turşu soğanlarına atıfta bulunularak Twitter'da sızmaya başlamıştı - büyükannesinden aldığı ve 2007'de süpermarketlerde sergilediği bir aile reçetesi.

Aktör ve sunucusu Stephen Fry tweeted yazma, bir haraç: ". Barry Norman'ın çıkış duymak üzücü bir film eleştirmeni ve ince salamura soğan sağlayıcı Bu iyi bir hayat."

1999'da "Film ..." i alan Presenter Jonathan Ross, haraçlara ekledi. O tweeted : "Çok üzücü Barry Norman bizi terk ettiğini duymak için harika bir eleştirmen ve güzel, hoş bir adam.".

Norman, eşi Diana ve kızları Samantha ve Emma ile birlikteResim telif hakkıPA

Karısı ve iki kızı ile birlikteresim yazısıNorman, 1998'de CBE yaptı.

BBC genel müdürü Tony Hall, Norman'ı "birinci sınıf bir sunumcu ve eleştirmen" olarak nitelendirdi.

O, "Film meraklıları her zaman programlarını önemli bir şekilde incelediklerini keşfetti, bir nesil için filmler hakkında zekice ve büyük bilgiye sahip olmayı hakim etti, çok özlenecek ve düşüncelerimiz aileniz ve arkadaşlarımızla birlikte" dedi.

Komedyen Robin Ince de tweetledi : "Barry Norman - Hollywood büyükleri için cazip ama çekici bir portal ve bir ömür boyu film hayranlığı."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
Gençler fikirleriyle yarıştı
Gençler fikirleriyle yarıştı