Fotoğrafçılar projesi post-truth döneminde medyayı araştırıyor

Fake Newsroom, Larry Sultan ve Mike Mandel'in 1980'li Haber Odası projesini yeniden canlandırıyor

Fotoğrafçılar projesi post-truth döneminde medyayı araştırıyor
Fotoğrafçılar projesi post-truth döneminde medyayı araştırıyor Admin
Bu içerik 571 kez okundu.

 

Basını durdurun! Jim Goldberg, Dru Donovan ve Jason Fulford fotoğrafçılar San Francisco'da, Associated Press (AP) aracılığıyla günlük olarak üretilen imgelem üzerine sahte bir haber projesi hazırlıyorlar. Fake Newsroom, 29 Nisan'a kadar Minnesota Street Project'de (29 Nisan'a kadar), bugün Goldberg, Fulford ve Donovan'ın her biri bir çevrimiçi çevrimiçi yayının baş editörü olarak sıraya girdikçe görüntü ve haberlerin boyutlarını araştırıyor. 
 
Proje, California'daki Berkley Sanat Müzesi'ndeki fotoğrafçı Larry Sultan ve Mike Mandel tarafından 1983 yılında yayınlanan Newsroom adlı bir projeden ilham alıyor. Bir telefon hattına takıldığında haber fotoğraflarını tükenirken AP ve UPI telaffuz iletilerini kullandılar. Fotoğrafçılar daha sonra bu görüntülerden oluşan günlük ve haftalık yayınlar hazırladılar.

 

Larry Sultan ve Mike Mandel, Haber Odasında 1983'te çalışıyorlar (Resim: Nezaket Berkeley Sanat Müzesi'nin izniyle)

 
Şimdi, 24 yıl sonra ve Sultan'ın 2009'da ölümünden sonra iki fotoğrafçı bu yaz San Francisco Modern Sanatlar Müzesi'nde (SFMoMA) Larry Sultan: 23 Temmuz'a kadar Evde ve Mike Mandel: İyi 70'lerde (20 Mayıs) -Ağustos 20). 
 
Şovları işaretlemek için Sultan'ın dul eşi Kelly ve Mandel Goldroom, Donovan ve Fulford'a Haber Merkezi'ni yeniden kurma fikriyle yaklaştı. 
 
Ancak, "sahte haberler" in yükselişi ışığında, fotoğrafçılar Fake Newsroom projelerini vaftiz etti. "Düşündüğümüz sahte haberlerin çoğunun olduğu gibi kitschy, işaretli veya politik veya propaganda benzeri değil, belki biraz daha ince ve sadece resimlerin anlamlarının resimleri kullanırken nasıl değiştiğini düşünerek, "Fulford der. 
 
Üçlü, her biri projeye ayrı bir yaklaşım getirdi; Organik olarak gelişmesine izin veriyor. Fulford, görüntülere erişmek için AP web sitesini kullandı ve ardından sık kullanılanlarını makalenin her bölümüne göre öyküler haline getirdi. Goldberg, tavukları galeriye sokan ve bir başyapıt kullanarak canlı bir yayın hazırlayarak daha sürrealist bir yaklaşım benimsedi. 
 
Orijinal proje aksine, yayınların kalıcı kayıt olacak çevrimiçi . Sultan'ın uzun zamandır asistanı Donovan başkan yardımcısının başında; Basın ve sosyal medya aracılığıyla fotoğrafçılığın tüketim yollarına bakıyor olacak. 
 
Donovan, galeriye doğrudan katılan veya çevrimiçi görüntülerinin kullanılması yoluyla 3.000 kadar sanatçının ve fotoğrafçının projenin bir parçası olacağını tahmin ediyor. Projeyi 28 Nisan Cuma günü halka açıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
Gençler fikirleriyle yarıştı
Gençler fikirleriyle yarıştı