Geleneklerinizi Koruyun Örgü Örün

Geçmişte yapılan her şeyin tadır bir farklıdır. Çünkü her şey yerinde güzeldir. Geçmişte yaptığımız şeylerin bugün değerini daha iyi anlıyoruz.

Geleneklerinizi Koruyun Örgü Örün
Geleneklerinizi Koruyun Örgü Örün ahmet
Bu içerik 347 kez okundu.

Geçmişte yapılan her şeyin tadır bir farklıdır. Çünkü her şey yerinde güzeldir. Geçmişte yaptığımız şeylerin bugün değerini daha iyi anlıyoruz. Geçmişimizde bırakamadığımız alışkanlıklarımız da geleceğimizde halen sürdürdüğümüz alışkanlıklardır. Unutulmaya yüz tutmuş şeyleri yaşatmak ise bizlerin yapacağı en güzel yatırımlardır. Geçmişini bilmeyen bizden değildir anlayışıyla hareket edecek olursak örgü gibi bir geleneği yaşatmak bizim elimizdedir. Örgü, geçmişteki insanların ihtiyaçları gidermek maksadıyla deneye deneye öğrendikleri bir gelenektir. Bugünlerde ise örgü geleneği ciddi anlamda güzel bir ivme kazanmış durumda. Güzel şeylerin değeri hep sonradan anlaşılır gerçekten. Eskilerde evimizin her yerinde gördüğümüz örgü ve işlemeler bugün günümüzde pek fazla yapılmasa da bu işin gerçek anlamda meraklısı fazladır. Normal hayatta annelerimizin elinden düşürmediği örgüler, modern hayata uyum sağlaması açısından geliştirilmekte ve gelişim göstermektedir.

Sizde Örgü Modelleriyle Evinizi Güzelleştirin

İnternette yaptığımız çalışmalardan bir tanesi ise tamda bu konu üzerine denk gelen, www.orguisler.com adresine rastladık. Sitede ufak bir gezinti yaparak bir çok örgü modellerini bir arada barındıran, günümüze uygun tarz ve modellerde yapılan örgü çeşitlerini bulabileceğimizi gördük. Evimizin tüm ihtiyacını karşılayacak örgü modelleri bir arada yer almakta. Sizinde birazcık tecrübeniz varsa buradan faydalanabilir. Örgü ve el işlemesi bir çok ürünü kendiniz yapabilirsiniz. Görsel anlatımlarla herkesin anlayabileceği tarzda yapılan ve evimize gereken bir çok şeyi de bulma imkanımız var.

Bebek Örgü Modelleri

Örgü modellerinin içeriğine girecek olursak ufacık yavrularımıza bile yapabileceğimiz bir çok modele rastlayabiliriz. Bebek örgü modellerinden olan süveter ve kazaklar, micinicik patiklerin yapılışına bile ulaşmak mümkün. Bebek örgü modellerinin yanı sıra yetişkinlere özel yapılacak bir çok modelde www.orguisler.com adresinde görülebilir. Bayan örgü modellerierkek örgü modelleri gibi yetişkinlere dair her şeyde sitede mevcut. Örgü geleneği genelde çeyiz amaçlıda yapılmaktadır. Kızlarımızın çeyizlerine konulacak örgü ve işlemeler, el emeği yapılması geleneklerimize göre daha kıymetli hale gelmektedir. Bizlerinde bu değerlere sahip çıkarak yaşatmamız gerçekten önemli bir konudur. Model ve seçenekleri sizlerde görmek isterseniz www.orguisler.com adresini ziyaret edebilir, sizlerde bu geleneğe sahip çıkabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
2018 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Heyecanı Başlıyor
2018 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Heyecanı Başlıyor