Gülüş Tasarımı Nedir ?

Gülüş Tasarımı Nedir ?

Gülüş Tasarımı Nedir ?
Gülüş Tasarımı Nedir ? Emre
Bu içerik 536 kez okundu.

 

            Gülüş tasarımı, kişinin gülümsediğinde, dişlerinin renkleri, dişlerinin boyutu, diş etleri ve dudağın biçiminin bir bütün halinde estetik durmasını kapsayan bir kavramdır. Gülüş tasarımı ile kişinin gülümsediğinde nasıl gözükmek istediği ve olması gereken kriterlerin, zirkon kaplama, diş beyazlatma, bonding, lamina porselen, implant, diş eti operasyonu, diş boyutu düzeltilmesi ve dudak kontürünün şekillendirilmesi gibi bir dizi operasyonu içine alan kapsamlı bir çalışma yapılır.

 

 Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

 

            Gülüş tasarımı çalışması, estetik diş doktoru tarafından hastanın sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olması için yapılacakların detaylı bir planlandırılması ile başlar. Hasta genel diş sağlığı kontrollerinin sonucunda, özel programlar ile fotoğraf üzerinde yapılacak olan işlemler ve uygulama sonrasında sahip olacağı yeni gülüş ile tanıştırılır. Gülüş tasarımı diş tasarımı değildir harika görünen dişlere sahip olmanız gülüşünüzün de harika olduğu anlamına gelmez. Gülüş tasarımı çene, yanaklar, dudaklar, diş yapısının ve hatta burnun bile birbiri ile en uyumlu hale gelmesini hedefler. Öncelikle sağlıkla ilgili tedaviler tamamlandıktan sonra beyaz estetik ve akabinde pembe estetik tedavileri uygulanır. En son dudak restorasyonu tamamlanır gerekirse botox gibi teknikler uygulanarak dudaklara gereken form kazandırılır.

 

            Her yaşta ve her cinsiyette gülüş tasarımı yapılabilmektedir. Erkek ve kadın fizyolojisinde ki değişiklikler nedeniyle izlenen yöntem aynı olsa bile uygulama teknikleri değişiklik gösterebilmektedir. İmplant uygulamaları sayesinde tamamen dişsiz kalınan durumlarda bile uygulama sağlanmaktadır. Fiziksel yapınızın gülüş estetiğine, gülüş tasarımına uygun olması kadar, uygulama yapacak hekimin yetenekleri ve tecrübesi de gülüş tasarımında ki başarıyı destekler.

 

             Gülüş tasarımı süreci 3 ile 9 seanslık bir süreci kapsayan çalışmalar gerektirebilir. Tedavi süreci hasta için uygulanması planlanan çalışmalara göre değişiklik gösterebilir. Gülüş tasarımı sürecine ortodontik tedavi yahut operasyon geçirmesi gereken hastalarda bu süreç daha da uzayabilir. Doğallıktan uzak yapay bir görüntü ile karşılaşmamak, hüsrana uğramamak için doktor seçimine özen göstermeli DentNis gibi güvenebileceğiniz hekimleri bünyesinde barındıran diş kliniklerini tercih etmelisiniz. Size uygun, genç ve dinamiği yüksek bir gülüş ile hayatınızda birçok şey değişebilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
Gençler fikirleriyle yarıştı
Gençler fikirleriyle yarıştı