Güvenliğiniz İçin Dikey ve Yatay Yaşam Hattı : Varf Safety

Güvenliğiniz İçin Dikey ve Yatay Yaşam Hattı : Varf Safety
Güvenliğiniz İçin Dikey ve Yatay Yaşam Hattı : Varf Safety Emre
Bu içerik 274 kez okundu.

 

Bilindiği gibi son yıllarda iş çevreleri için çeşitli güvenlik uygulamaları ve güvenlik tedbirleri her anlamda öne çıkmaktadır. Bu nedenle türlü sistemler ve ürünler de ön planda yer alır. Çalışanların sağlığını korurken bir yandan da işlerin güvenli şekilde sürdürülmesini sağlayan bütün bu sistemler çalışılan alan, sektör ve bina yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Bilhassa da inşaat, yapı ve benzer alanlarda en iyi uygulamalar arasında çalışanları bağlı tutup aşağı düşmelerini engelleyerek hayatta kalmalarını sağlayan varf safety sistemler dikkat çekerken, ülkemizde de bu sistemlere olan yatkınlık fark edilebilir.

Firmaların gerek tamir, gerek bakım, gerek ise boya, badana ya da çelik konstrüksiyon işlerinde yüksek mesafelere çıkan çalışanları için tedarik ettiği yaşam hattı sistemleri, tıpkı dünyanın çok farklı yerlerinde yaygın olarak kullanıldığı gibi, ülkemizde de ziyadesi ile değerlendirilir. Önemli olanın insan yaşamı olduğu ve bundan dolayı da firmaların bu konuya ayrı bir önem gösterdiği bilinir.

Çatı işlerindeki en büyük tehlike çalışanların aşağı düşme ihtimalidir. Bundan dolayı da uzuv kayıpları, hatta can kayıpları görülebilir. İşte bunların önüne geçebilmek amacı ile yüksekte çalışan kişiler için sağlanan yaşam hatları kullanılırken, söz konusu hatların da yatay ve dikey şekilde ayrıldığı görülebilir. Ülkemiz genelinde sıklıkla tercih edilen sistemler arasında yatay yaşam hattı dikkat çeker.

Öte yandan dikey yaşam hattı da binanın konumu ve binada yapılan işin pozisyonuna göre tercih edilir. Dikine yapılan çalışmalarda çalışanı tutması ve çalışan güvenliğini sağlaması açısından bu sisteme gereksinim duyulur. Hem iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunan firmalar, hem de kendi bünyesinde bu konulara özellikle dikkat eden organizasyonlar söz konusu sistemlerden en uygun şekilde faydalanabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor