Hidayet Kadiroğlu Kimdir?

Babasının, pastane açması için trenlerde şekerlemeler satarak dedesine destek olmasıyla 1952 yılında kurulan küçük bir dükkanı, günümüzde dünyanın çeşitli ülkelere ihracat eder hale getiren Hidayet Kadiroğlu,

Hidayet Kadiroğlu Kimdir?
Hidayet Kadiroğlu Kimdir? tanitim
Bu içerik 1412 kez okundu.

Babasının, pastane açması için trenlerde şekerlemeler satarak dedesine destek olmasıyla 1952 yılında kurulan küçük bir dükkanı, günümüzde dünyanın çeşitli ülkelere ihracat eder hale getiren Hidayet Kadiroğlu, Elvan Şirket Grubu´nun başkanlık görevini yürütmeye devam ediyor. Elvan Gıda, geçtiğimiz yıllarda çeşitli saygın listelere girmiş, İSO´dan inovasyon ödülü almış, dış ülkelerde oluşturduğu Zeka Kulübü programıyla sosyal sorumluluk projelerine de imza atmıştır.

Türkiye´ye Kruvasanı Tanıtan İsim

Elvan Gıda, ilk Ar-Ge tesisini kurarak iç pazarda tanıtmak amacıyla yeni ürün geliştirmelerinde bulunmuştur. Bu ürünlerden birisi olan kruvasan, iç pazarda beğeni topladığı gibi Avrupa´ya ihraç edilir halde gelmiş. Öyle ki şu an Avrupa´da mevcut kruvasan ihracatını karşılayan Elvan Gıda, şirketler Hidayet Kadiroğlu başkanlığında birçok yeni inovasyon ürününü de patentini almış durumda.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Hidayet Kadiroğlu Elvan Gıda ile sağladığı iktisadi başarılarının yanında sosyal sorumluluk projeleriyle de kendisinden söz ettiriyor. 2012 yılında kurulan Elvan Zeka Kulübü, ülkemizde firmaların sağladığı ilk proje olma unvanına sahip. Türkiye´de zeka farkındalığını yaratmayı, çocukların gelişimini destekleyerek yetişkin bireyler kazandırmayı amaçlayan bu kuruluş, ülkemizde olduğu gibi Afrika ülkelerinde de desteğine devam etmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor