Kendi Kuaför Salonunuzu Açmanın 10 Adımı

Kuaför salonları önemli derecede karlı olabilir. Stylist Ted Gibson, New York Salonundaki bir kesim için 1.200 dolarlık bir ücret talep ediyor. Az sayıda salon sahibi şöhret statüsüne erişiyor ve bu oranları yönetiyor ancak İşgücü İstatistikleri Bürosuna göre, ülkenin 1 milyon artı salon ve kaplıcalarında yıllık satışların 46 milyar dolar olduğu gözleniyor. Bununla birlikte, uygun finansal ve yasal planlama olmaksızın, en moda mağazalar bile çarpıp yakabilir.

Kendi Kuaför Salonunuzu Açmanın 10 Adımı
Kendi Kuaför Salonunuzu Açmanın 10 Adımı Admin
Bu içerik 449 kez okundu.

 

Profesyonel Güzellik Derneği Elizabeth Fantetti, "Kapılarınızı açmadan önce düşünülmesi gereken gerçekten çok sayıda parça ve parça var" diyor.

Herhangi yeni bir girişimde olduğu gibi, izlemeniz gereken bazı adımlar var. Başlamak için size birkaç örnek:

1. Bir iş modeli seçin
Farklı saç modelleri ve salon türleri, çok farklı iş modellerine sahiptir. Sıfırdan bir salon açar mısınız, kurulmuş bir salon satın alıyor veya franchise alıyor musunuz?

Ünlü stilist Janine Jarman, 2006'da Los Angeles'ta başarısız bir salon satın alarak 24 yaşındaki güzellik okulunun dışındaydı. Sahibi sert zamanlar düşmüştü, ancak salon uygun donanıma sahip sağlam bir yere sahipti. Jarman bu kadar çok gol attı, dış finansmana ihtiyaç duymadı. Unutulmaz bir isim olan Hairroin ile yeniden markalaştı ve mağazası büyük bir başarı elde etti.

Komisyon veya sandalye kiralama modelinde çalışıyor musunuz? Sandalye kiralama ile, stilistler kendi sigortalarını yaptıran bağımsız yüklenicilerdir. Jarman, küçük bir operasyon yürütmek için birkaç arkadaşınızla takım halinde iseniz bunun ideal olduğunu söylüyor. Ama salonunu büyütmek istersen, Jarman komisyona danışır. Dezavantajı: İşçi tazminatı sigortası gibi çalışanla ilgili masrafları ödersiniz. Jarman, stilistlerin ayrılma ihtimali yüksek olduğu için, bir modelle başlamaktan ve daha sonradan geçiş yapmaktan vazgeçmek için uyarıda bulunsa da, bazı salonlar melez olarak çalışıyor.

2. Ortaklıkları keşfedin
Fantetti, ister yatırımcı isterse sadece güçlü bir danışman grubu olsun, güçlü iş ortakları arar. "En başarılı salonlar, günlük işe odaklanan birine sahip salonlardır" ve "yaratıcı sonuna odaklanan başka bir kişi" diyor.

Bir ürün şirketiyle veya hatla ortak çalışmayı düşünün. Jarman, salon uzmanları için çeşitli iş akademilerine gönderdiği Sebastian ile birlikte çalışıyor. Ancak ekliyor: "Sizi işinde desteklediklerinden ve sizi bir sonraki seviyeye taşımak için müttefik olmaya devam etmelerinden emin olun."

3. Bir iş planı oluşturun
Castleton Capital'in başkanı ve CEO'su olan Kevin Ruane, şok edici sayıda potansiyel salon sahiplerinin bir iş planı olmadan başlattıklarını söylüyor. Şirketi, Salonlar için ekipman finansmanı konusunda uzmanlaşmış Quest Resources'a sahiptir.

"Başarı, bir planla gelmeniz gerçeğine bağlı olacaktır" diyor.

Sadece işletme ihtiyaçlarını değil, aynı zamanda marka kimliğinizi ve pazarlama stratejinizi de özetleyin. Bir iş planı maliyetleri tahmin eder, böylece finansman ihtiyaçlarınızı bilirsiniz.

Ruane, "Borcunuzu her zaman ödeyebilirsiniz, ancak doğru tahmin ve plan yapmazsanız 20.000 $ 'ı sihirli bir şekilde görünmezsiniz," diyor Ruane. Bir muhasebeci ve avukat yardımıyla bir plan hazırlamasını öneriyor.

4. Finansman elde edin
Eksi önemli para, dış finansmana ihtiyacınız olacak. İş mevsimsel olduğundan ve kurulması zaman aldığı için, Fantetti başlangıçta bankada en az altı aylık sermaye önermektedir. Bununla birlikte, girişimcilerin genellikle aile, arkadaşlar ve kişisel kredilere dayanıyor olması nedeniyle, yeni başlayanların işletme kredilerine hak kazanması neredeyse imkansızdır. İşte başlangıç ​​finansmanı seçeneklerimizin listesi .

En az bir yıl iş hayatına girdikten sonra bankalar ve kredi birlikleri deneyebilirsiniz, ancak standartlar sıkıdır ve uygulama ve finansman haftalar veya aylar sürebilir. Geleneksel kredi verenlerle başarılı değilseniz , gereksinimlerin daha gevşediği ve finansmanın daha hızlı olduğu çevrimiçi alternatifleri düşünün.

Unutmayın, ufak akıllı olabilirsiniz, Ruane diyor ki: Uzayın sekiz iş istasyonu için yer olması yalnızca şimdi hepsini koymanız gerektiği anlamına gelmiyor. "Borç ödediğiniz ve daha fazla ödünç alırsanız her zaman geri gelebilirsiniz" diyor.

5. Alanı dikkatle seçin
Ruane, yer ve alanın maliyetleri büyük ölçüde belirlediğini söylüyor. Fantetti, Amerika'daki ortalama salonun altı operatörüne ve 1200 fitkare alana sahip olduğunu söylüyor, ancak bu durum değişebilir.

Ev sahibi tarafından neyin ve neyin dahil olmadığını anlamak için potansiyel alanlar için kira sözleşmelerini dikkatli bir şekilde okuyun. Örneğin, Ruane beş ya da on yıllık kirayı imzalarsanız kiracı iyileştirmeler yapacak mı ya da bir ödenek sunacak mı? Elektrik kabloları ve klima tesisatı gerektiren ham bir alan mıdır? Bu önemli miktarda masraf kattı. İmzalamadan önce, bir genel müteahhitten, ihtiyaçları ve maliyetleri tahmin etmek için kira ve alanı gözden geçirmelerini isteyin.

6. Ekipman finansmanı düşünün
Ruane, birçok yeni salon sahibi ekipmanı karşılayacak finansman bulmak için mücadele ediyor. Bir banka, yer açmak için 50.000 $, ancak ekipman için gereken 30.000 $ 'lık teklif sunamaz. Eğer öyleyse, Quest Kaynakları gibi bir ekipman finansmanı şirketine dönebilirsiniz. Tüm ödemelerinizi yapın ve kiralama sona erdiğinde ekipmana sahip olursunuz.

Dışarıda tabelalar, telefonlar, ses sistemleri, masalar, iş istasyonları, sandalyeler, yıkama istasyonları, dolap, aynalar, vitrinler, yıkayıcılar ve kurutucular ve ofis ve arka oda mobilyaları gerekir.

Ruane, ekipman masraflarının önemli ölçüde değiştiğini söylüyor; Ekipman finansman şirketiniz, bütçenize dayalı bir finansman planı oluşturur ve diğer kredi kuruluşunuzla işbirliği içinde çalışabilir.

7. Yasal zorunluluklarla başa çıkma
Salonu açmadan önce çok sayıda izin gerekiyor. Fantetti, bunun bir işletme işletme lisansı, doluluk belgesi, perakende satma lisansı, inşaat izni, itfaiye izni ve bir devlet kozmetoloji lisansı içerdiğini söylüyor. Neyin gerekli olduğunu görmek için eyaletinizin ve yerel belediyenin web sitelerini ziyaret etmenizi önerir. Çoğu, çevrimiçi başvuruları kabul etmektedir. Şaşkın? Yerel bir avukata danışın.

Ek olarak, bir ortaklık veya kuruluş gibi salonunuz için bir iş yapısını seçmeniz gerekir . Vergi ve yasal sonuçları açıklayan bir avukata karar verin.

Küçük işletme sahipleri için para tasarrufu sağlayan çevrimiçi yasal hizmetler hakkında bazı bilgiler  .

8. Akıllıca kirala
Fantetti, salon sahipleri için ortak bir mücadelenin yetkili bir ekip bulması olduğunu söylüyor. Stilistleri nasıl bulacağınızı düşünmek anahtardır. Adayların sürekli akışı için yerel güzellik okullarıyla ilişkiler geliştirebilirsin. Fantetti, yeni mezunlar yetiştirirken bir eğitim planı ve danışman eğitimi programı çok önemli olduğunu söylüyor.

9. Bütçe ve hedefler yaratmak
Bir bütçe, maliyetlerin geliri aşmamasını sağlar. Jarman, "Tezgah kağıdına kadar bile, matematiğini yapın ve şirketinizin gelişmesi için neyin gerekli olduğunu gerçekten de bilin." Yöneticisi ve muhasebecisi Jarman, kitapları aylık olarak inceler. Muhasebecisi, haftalık hedeflerle yıllık bütçe oluşturmaya yardımcı olur.

Mali hedefler belirlediğinde, stilistleri daha yüksek bir fiyatlandırma katmanına terfi ettirmek, yeni tedaviler önermek veya açılış saatlerini denemek gibi onlarla buluşmanın yaratıcı yollarını bulabileceğinizi belirtiyor. "Rakamlara bağlı kalırsanız, karanlıkta çekim yapmadan işinize ne yapmanız gerektiğini anlamanıza gerçekten yardımcı oluyor" diyor.

10. Ticaret organizasyonlarına katılın
Profesyonel Güzellik Derneği gibi ticaret ve meslek örgütleri, Jarman'ın faydalı bulduğu endüstri içeriğini sağlar. Fantetti, organizasyonun salon sahipleri için sayısız "iş planları" olduğunu söylüyor - rekabet etmeyen formlar, İK kitapçığı, pazarlama fikirleri, vb. Ayrıca, salon sahipleri ve akran tavsiyesi için yöneticilerin bir e-posta listesi sağlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi