Kongre için, Bilim Martı Demokratik bir olaydır

March for Science örgütleyicileri, ABD'li seçilmiş yetkililere, mitinglerin apolitik olmasını istediklerini söyleyerek kasıtlı olarak kaçınmaktaydı. Sonuç olarak, az sayıda Kongre üyesi Cumartesi günü Washington, DC'de düzenlenen ana etkinliğe ve ülke çapında yüzlerce uydu yürüyüşüne katılacak.

Kongre için, Bilim Martı Demokratik bir olaydır
Kongre için, Bilim Martı Demokratik bir olaydır Admin
Bu içerik 478 kez okundu.

 

Ve yapanlar demokratlar olacak. Cumhuriyetçi yasa koyucular, bilim için konuşma şansını görmezden geliyorlar.

ABD Temsilciler Meclisinin tek üyesi olan doktora sahibi Temsilcisi Jerry McNerney (D-CA) "Herhangi bir Cumhuriyetçinin katılımı şaşırır" dedi. San Francisco, California, yürüyüşünde konuşacak olan matematikte. "Protesto gösterilerinin sonuna geldiğini hissedebilirler."

McNerney, Cumartesi günü yürüyüş yapmak isteyen House bilim komitesindeki dokuz Demokrattan biridir. Washington, DC ve yürüyüşe iki milletvekili katılacak: Birisi Illinois Enerji Bakanlığı'nın Fermi Ulusal Laboratuvarı (Fermilab) eski araştırmacısı olan Bill Foster (D-IL) (ve DFY'nin tek doktora fizikçisi) ev). Diğer komite üyesi vekil, Temsilci Don Beyer (D-VA), ilçe sınırları Washington, DC

Yedi diğer üye kendi kurucuları ile birlikte yürüyecek. (Kongre, 2 haftalık bir bahar tatilini tamamlıyor.) Bu listede, Dallas'ta bulunacak Temsilci Eddie Bernice Johnson (D-TX), Portland'daki Temsilci Suzanne Bonamici (D-OR) Albany'daki Temsilci Paul Tonko (D-NY) ve Las Vegas'taki Temsilci Jacky Rosen (D-NV). Komitedeki 16 Demokratın Bilim İnceleyici araştırmasına göre altı üye ayrıldı ve basın mensuplarından birine ulaşılamadı.

Bununla birlikte yürüyüşe verdikleri destek söz konusu değil. Komitenin tüm Demokratik birliği, bugün çaba sarf eden Johnson'ın onayladığı bir kararın sponsorluğunu üstlendi. Science Insider, New Haven'deki mitingde konuşan bir ABD senatörü Richard Blumenthal'i (D-CT) buldu.

Buna karşılık, 22 Cumhuriyetçiler, House komitesinde, olaylardan bahsetmiyorlar; çok daha az katılıyorlar. Komite başkanı Temsilci Lamar Smith (R-TX), yürüyüş hakkındaki düşüncelerinin tekrar edildiği sorularına yanıt vermedi. Komitenin araştırma panosu başkanı olan Temsilci Barbara Comstock'un (R-VA) görevi.

İlçesi Fermilab'ı bulunan ve temel araştırma için sıklıkla savunucusu olan Temsilci Randy Hultgren (R-IL), Cumartesi günü bilimin öneminden bahsediyor. Fakat STEM Akademik Programı'na katılan bir grup lise öğrencisine ev sahipliği yapıyor. Sözcüsü Jameson Cunningham, zamanlamanın tesadüf olduğunu söylüyor. Patronunun yürüyüş hakkındaki görüşünü isteyen Cunningham, yalnızca "bunun verimliliğini umduğunu" söyledi.

Demokratik göstericilerden biri olan Temsilci Daniel Lipinski (D-IL), planlama çatışmasının Chicago yürüyüşüne katılmasını engellediğini, ancak hareketi desteklediğini söyledi. Araştırma alt komisyonu üyesi Lipinski, bilim komitesinin partizan olduğu ve açık soruşturma ve kanıt temelli ilkelerin yürütülmesine yönelik bir yürüyüş bile şüpheli olmasından dolayı üzüntü duyuyor.

"Sanırım Cumhuriyetçiler otomatik olarak bu şekilde görüyor" diyor Lipinski, aksi takdirde yürüyüşe elverişli biçimde bırakılabilecek birkaç koridor arkadaşıyla konuştu. "Bunu bir Kano Ticaret Platformu mitingi olarak görüyorlar. Ve katılacaklarsa, bir sonraki birincil bölümlerine dövülürler. "

McNerney, organizasyon örgütlerinin tarafsızlıklarını savunarak samimiyetsiz olduğunu düşünüyor. "Bu siyasi bir miting ve bunu kabul etmeliler" diyor. Yine de, yeni yönetimin önerilen araştırma kesintilerine ve çevre politikalarına adil bir oyun olduğuna inanıyor. Komitede yer alan Cumhuriyetçiler hakkında "Bu, bu fikirlerle birlikte olma istekliliklerinin iddianamesidir" diye belirtiyor.

Yürüyüşü destekleyen McNerney ve diğer Demokratlar için başarılı bir yürüyüş, katılımcıların sadece Cumartesi günü görünmekten fazlasını yaptığı bir yürüyüş. "Sayılar önemlidir ve düşük katılımlar bir utanç olur" diyor. "Ancak bilim insanlarına söylediklerim enerjilenmemeleri gerektiğidir. Herkes sinek yapıyor (bir grup Washington'a geldikten sonra onunla konuşmak için lobi yapıyor), ancak Hill'de 20 kişinin bulunmaması için belediyeye ve belediye meclisi toplantılarına katılarak yerel olarak meşgul olan 500 kişiyi görmek istiyorum Ve belki de bazıları göreve başlamaya karar verecekti. "

Lipinski, halkın sonucu ne medyadan okuduğuna ve ne söylediğine dayandıracağına inanıyor. "Yerel haberlerde ses ısırması Trump'u eleştiriyorsa, yürüyüş hakkında düşünecekleri şey bu" dedi. "Fakat gerçek nokta, bilime yatırımın ülke, ekonomi, milli savunmamız ve refahımız için neden bu kadar önemli olduğunu vurgulamaktır. Karşılaşacağımız çok daha zor bir mesaj. "

* Açıklama, 21 Nisan, 12.36: Bu hikaye, Temsilciler Jerry McNerney ve Bill Foster'ın akademik geçmişini açıklığa kavuşturmak için yeniden düzenlendi.

Yayınlanan: İnsanlar & EtkinliklerBilimsel toplulukBilim için Mart
DOI: 10.1126 / science.aal1081

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor