Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen'i ikinci pratikte izliyor

Ferrari'nin Kimi Raikkonen, Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton'daki tabloları Kanada Grand Prix'sindeki ikinci uygulamadaki temposunu ayarlamak için çevirdi.

Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen'i ikinci pratikte izliyor
Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen'i ikinci pratikte izliyor Admin
Bu içerik 378 kez okundu.

 

Finn, Hamilton'tan 0.215 saniye önce, ilk seansta en hızlısı ve 0.265 saniye daha hızlıydı ve takım arkadaşı ve unvan direktörü Sebastian Vettel'den daha hızlıydı.

Mercedes'in Valtteri Bottas, Vettel'den 0.11 saniye daha yavaş, dördüncü hızlı oldu.

Indianapolis 500'de yarışın ardından Fernando Alonso, daha fazla Honda motor probleminden sonra yedinci oldu.5 

Bir savaş mı var?

En üstteki iki takım, yalnızca en hızlı tur zamanlarını belirleyen ultra yumuşak lastikler üzerindeki performanslarıyla değil aynı zamanda oturumda daha sonra yapılan yarış simülasyonunda da eşit şekilde eşleşti.

Race for title: Hamilton şimdiye kadar bu sezon iki galibiyet aldı ve Vettel üç

Form kılavuzu: Hamilton ve Vettel'in bugüne kadar kaydettiği ilerleme

Bottas ve Raikkonen, ultra yumuşak lastikler üzerinde uzun süren sürücülerin en hızlısıydı ve ortalama süreleri Mercedes sürücüsü, 0,1 sn'den biraz daha çabuktu.

Hamilton da yumuşak lastiği kullanırken, onu takip eden Vettel'i motive ettiği ölçüde, sürüşünden şikayet etmek için çok yavaş tura sahip olmasına rağmen, Bottas'tan 0.1 saniye daha yavaş ilerledi.

Vettel şunları söyledi: "Hatalar yapıyor ve geri adım atan Hamilton'ın arkasına sıkışıp kaldım."

Ancak dört kez dünya şampiyonu olaydan sonra olayı oynadı ve Hamilton'un sadece net bir tur almayı denediğini söylediğini söyledi.

Vettel, "Kaygan ve hatalar yapmak kolay, bugün iki kere büküldüm, Mercedes bugün iyi görünüyordu ama bence çok, çok yakında, hepimizin beklediği gibi iyi" dedi.

Hamilton şunları ekledi: "Araba, Monako'daki son yarıştaki mücadelelerinden sonra normale döndü, ancak pek çok alanda hala zayıf ve Ferrari hâlâ en hızlısı ve şu anda itmekte olduğum her şeyde, yapamıyorum Ferrari zamanını yen. "

Honda'da baskı oluşuyor

İki kez dünya şampiyonu olan Alonso'nun motoru, ilk seansta sadece bir tur zamanlı sonra hidrolik sızıntı çekti ve Honda'nın sorunu düzeltmesi sırasında saniyenin ilk saatini kaçırdı.

Seans sonunda 17 tur yapmak için birkaç saatlik bir çıkış yapmıştı.

40: 2017'de grid cezaları ile McLaren tarafından kaybedilen şebeke yerleri sayısı

Takım arkadaşı Stoffel Vandoorne nispeten sorunsuz bir gün geçirdi ancak sadece en hızlı 19. oldu. En hızlı yumuşak yumruğu, yumuşak ve yumuşak yumrukta döndü.

İlk oturumda Alonso mühendisinden yolda durmasını söyledi. Zaten o da çukura girmeden önceki son köşe olan saç tokasında olduğunu ve çukurlara geri dönmenin daha kolay olduğunu, ancak durdurulması emrini verdi.

O çarpma önleme süngeri kokpitinin dışına fırlattı ve tribünlerde kalabalık tarafından alkışladı ve ayakta alkışladı.

"Biz buna alıştık," dedi gazetecilere, çukurlara geri dönme yolları hakkında.

Fernando Alonso arabası çöküşünden sonra uzaklaşıyor

Honda üzerinde baskı oluştuğunda Fernando Alonso'nun McLaren yeniden bozuldu

Başarısızlık, McLaren yönetici direktörü Zak Brown'ın, ortaklığın bir geleceği olması durumunda Honda'nın kendi oyununa devam etmek zorunda kaldığını söylediği gibi geldi.

Brown, Honda hakkında "ciddi endişeler" bulunduğundan iki gün sonra Alonso'nun Eylül ayından önce kazanıp kazanmadığını McLaren'i yıl sonuna bırakabileceğini belirtmesinden bir gün sonra BBC Sport'a verdiği demeçte, "Şu anda plan şu ki, Otomobilin arka tarafındaki Honda (2018'de), ancak önümüzdeki yıl önümüzde olabileceğine olan güvenin olması için bazı şeyler arasında şimdi olması gerekiyor.

"Rekabetçi olmalı ve rekabet edebileceğimize dair düzenli işaretler göstermeliyiz.

"Şimdilik iyi yarış yapmıyoruz, ırkları bitirmiyoruz ve artık olamaz.

"2018 otomobilinde çalışmaya başlıyoruz, bu yüzden 2018 yılını yaz tatili ile etkileyen kararlar vermeliyiz. Bir şeylerin değişmesi gerekiyor.

"Aynı şeyi yapmaya devam edersen aynı sonuca gideceksin Belki bazı riskler almakta, normalde yapmayacakları şeyler yapmak. Aynı şeyi yapmaya devam edip şeylerin değişmesini bekleyemezsin."

Brown, Mercedes ile bir müşteri motoru tedarikini tartışıp sorgulamadıklarını sordu. Brown, "B planlı bir planımız var, plan C. bazı planlarımız var" dedi.

Montreal'deki Ferrari taraftarları

Sebastian Vettel'in bu sezonki güçlü formu bazı Ferrari taraftarlarının başlarına gelecek ...

Ayrıca Red Bull için zor bir Cuma günü oldu. Max Verstappen'in arabası teknik bir problemle yoluna devam etti ve sekiz dakikalık kırmızı bayrak gecikmesine neden oldu ve ikinci oturumun 20 dakikası kaldı ve beşinci sırada kaldı.

Takım arkadaşı Daniel Ricciardo ikinci seansta erken bir motor sıkıntısı yaşadı ve sadece 14 hızlı oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor