Mali Polis Büst Cep Telefonu Raketleri Yunan Devlet Milyonlarca Maliyet Ediyor

Yunanistan'ın finansal polisi, geçtiğimiz dört yılda Yunan devletinin milyonlarca avroya mal olduğu tahmin edilen cep telefonlarının ve elektronik cihazların ticaretini içeren büyük bir raketle çalışan bir çetenin büstünü ilan etti.

Mali Polis Büst Cep Telefonu Raketleri Yunan Devlet Milyonlarca Maliyet Ediyor
Mali Polis Büst Cep Telefonu Raketleri Yunan Devlet Milyonlarca Maliyet Ediyor Admin
Bu içerik 529 kez okundu.

 

Yüzüğün üyeleri çoğunlukla Pakistan ve Bangladeş'ten yabancı vatandaşlar ve bazı Yunanlılardı. Dava ile bağlantılı olarak (yedi yabancı uyruk ve üç Yunanlı) on kişi tutuklanmış, bir başka dava ile bağlantılı olarak aranan bir adamla birlikte. Sekiz Yunanlı ve bir yabancı uyruklu kadın da dahil olmak üzere 12 kişi daha aranıyor.

Tutuklamalar Çarşamba günü Attika'nın değişik yerlerinde koordine edilen baskınlar sırasında gerçekleştirildi ve polis, halkın üç lider üyesinin gözaltında tutulanlar arasından olduğuna inandı. 
Üç kişinin 2013'te faaliyete geçtiğine, diğer yabancı uyrukluları işe almaya ve sahte veya çalınan Pakistan pasaportlarını ve diğer belgeleri devlet hizmetlerini ve bankaları aldatmak için kullandığına ve cep telefonlarını satan sahici tek kişilik ticaret kurduğuna inanılıyor. 
Bu sahte işletmelerden oluşan bir dizi kullanarak, halka devlet hizmetlerinden resmi belgeler elde edebildi; AB ülkelerinden cep telefonları satın aldıkları için onlara hiçbir şey ödemeden çok düşük fiyatlarla çevrimiçi satış yaparken onay verdiler; buna karşın yasal olmayan bir yasallaştırma getirildi Yabancı uyrukluların

Aldatmaca devleti içinde yedi milyondan fazla avroya mal olduğu tahmin edilmektedir ödenmemiş vergi denetim 11300000 Euro tutarındaki ticari malların sahte alımlar yoluyla bildirilmemiş gelir ve gelirlerinin yanlış tablolara 5.9 milyonu ortaya çıkarmıştır olurken,. 
AB'de edinilen malların toplam değeri yaklaşık 58 milyon avro olacak.

Tutuklananlar, cezai bir örgüt kurma, bir suç örgütü kurma, sahtecilik ve sahtekarlık yapma, sahte belgelerin haksız yere alınması, vergi dolandırıcılığını alma, yasadışı faaliyetten gelir sağlama ve terörizmin finanse edilmesi gibi çeşitli cezai suçlamaların yanı sıra göç ihlalleri de içerecek hukuk. Perşembe günü bir Atina savcısının öncülüğünde idiler ve dava şimdi özel inceleme sulh yargıcısına gönderildi. 
(Kaynak: ana-mpa)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor