Maria Sharapova bir 'dolandırıcı' ve tenis tekrar oynamamalıdır - Eugenie Bouchard

2014 Wimbledon finalisti Eugenie Bouchard "Hile" Maria Sharapova'nın tekrar oynamasına izin verilmemelidir diyor. Rus Sharapova , Çarşamba günü 15 aylık bir doping yasağından dönüşüyle ​​Stuttgart Open'da Roberta Vinci'yi yendi.

Maria Sharapova bir 'dolandırıcı' ve tenis tekrar oynamamalıdır - Eugenie Bouchard
Maria Sharapova bir 'dolandırıcı' ve tenis tekrar oynamamalıdır - Eugenie Bouchard Admin
Bu içerik 713 kez okundu.

 

Ekim ayında Sport Tahkim Mahkemesi, Sharapova'nın "kasıtlı bir vergi görevlisi" olmadığını söyledi .

Ancak Kanadalı Bouchard şunları söyledi: "O bir dolandırıcı ve herhangi bir spor dalında bir dolandırıcıya bu sporu tekrar oynatmasına izin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum."

Bouchard, 23, şu anda dünyada 59. sırada, TRT World'e şunları söyledi: "Bence WTA'dan yanlış çocuklara mesaj gönderiyor: dolandırıcılık ve sizi açık kollarla geri ağırlıyor olacağız.

"Doğru olmadığını düşünüyorum ve daha fazla baktığımın söyleyebileceği birisi değil.

"Doğru olanı yapan ve gerçek olan diğer oyuncuların hepsi için haksız."

Turnuvaya, meldonyum için olumlu test yaptıktan sonra Mart 2016'da askıya alınan beş kez Grand Slam kazanan Sharapova'ya joker kart verildi .

30 yaşındaki de Madrid ve Roma'da turnuvalar için joker aldı ve dışarı bulacaksınız diye 16 Mayıs'ta Fransa Açık için bir tane verilmişse - 12 gün yarışmadan önce.

Bu karar, WTA şefi Steve Simon tarafından savundu ve eski dopayların diğer spor dallarında nasıl davrandığına da dikkat etti.

'Ben gençler oynamaya giderdim'

Sharapova, bu yılki Fransız Açık ve Wimbledon'da yarışmak anlamına gelirse "gençlerde oynayacak" dedi.

İlk büyük slam ünvanını 2004'te 17 yaşındaki Wimbledon'da kazandı ve 2014 Fransız Açık Ağı'nda beş büyük unvanının sonunu kazandı.

Süspansiyonunda puanları dolduktan sonra Ruslar dünya sıralamasına sahip değiller ve Fransız Açık elemelerinde kalabilmek için Stuttgart finaline katılmak durumunda kalacaklar.

BBC Sport ile konuşan eski dünya birincisi Sharapova, "Bir beraberlik alma şansım olursa, o zaman alacağım.

"Turnuva direktörlerinden joker kartlar öneriliyor ve kabul ediyorum.

"Sıralamaya gelmiyorum ve bir kupa ya da altın tabla almak için joker bir kart almıyorum, maçları geçmek zorundayım ve hala kazanmak zorundayım."

Çarşamba günkü maçı, dünyadaki 34. sırada yer alan Vinci'ye karşı dünya sıralamasındaki puanlarını yeniden inşa etme sürecine olumlu bir başlangıç ​​oldu.

Sharapova anlaşılabilir bir şekilde paslıydı, ancak ilk servis oyununu kaybettikten sonra ilk fırsatta kırmak için sinir bozucu bir başlangıç ​​yaptı ve büyük kazananlardan oluşan bir dizi zorlu işaretler gösteriyordu.

Vinci, Sharapova'nın 6-5 öne geçmesini ve ardından ilk seti yayınlayarak baskının nihai olarak söylediği her müteakip servis oyununda ikiliğe atıldı.

Sharapova, dördüncü maçını üst üste kazanmak ve Vinci'yi terk etmek için ikinci bir mola ile ikinci sete başladı.

İtalyanlar seti 4-3'e taşımayı sürdürdü ancak nihayetinde Rus üstünlüğü aşkı kesip kolay kazandı ve nihai servis oyunu kazandı.

'Bunu uzun zamandır bekliyordum'

11 as ve 39 kazanan ve şimdilerde Rus Ekaterina Makarova ile karşılaşacak olan Sharapova için göze çarpan kötü bir resepsiyon yoktu.

"Bunu uzun zamandır bekliyordum" dedi. "Dünyadaki en iyi his, arena girmeden önceki ilk birkaç saniye.

"Topa basmadan uzun süre harcamıştım, okula gittim, işimi büyüttüm ve normal bir hayat geçirdim, raket biraz uzak tuttum.

"Yaptığım birçok şey vardı, muhtemelen yirmili yaşlarda yapmadığım muhtemel şeyleri.

"Ben bir kişi olarak büyümek zorunda hissettim ve bunu yaptığım düşünüyorum Ama bu kadar uzun süredir yaptığım şey bu, rakipim - bu benim elimden gelenin en iyisi" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor