Memmedyarov Çavuşoğlu mektup yolladı

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov Azerbaycan ve Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 25. yıl dönümü münasebetiyle meslektaşı Mevlüt Çavuşoğlu'na tebrik mektubu yolladı.

Memmedyarov Çavuşoğlu mektup yolladı
Memmedyarov Çavuşoğlu mektup yolladı Admin
Bu içerik 577 kez okundu.

 

Dışişleri Bakanlığı basın servisinden Oxu.Az -a verilen bilgiye göre, Elmar Memmedyarov mektupta meslektaşı Mevlid Çavuşoğlunu Azerbaycan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 25. yıldönümü dolayısıyla yürekten tebrik etti.

Mektupta Haydar Aliyev'in "Azerbaycan ve Türkiye bir millet, iki devlet" ve Mustafa Kemal Atatürk'ün "Azerbaycan'ın sevinci Türkiye'nin sevinci, kederi kederimizdir" kelamlarinin devletlerimizin ve halklarımızın ilişkilerinin ruhunu ve sarsılmaz özülünü düzenlediği kayıt olunarak, geçtiğimiz 25 yıllık dönemde devletler ve halklarımızın çiyin- omuza karmaşık ve tarihi olaylarla zengin başarılı yol kat ettiği vurgulandı.

Elmar Memmedyarov bu gün de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başarıyla geliştirilen devletler arasındaki yüksek düzeyli stratejik ortaklık ilişkileri, halklarımızın tarihi kardeşlik ilişkileri, uluslararası ve bölgesel kuruluşlarda karşılıklı destek, çokuluslu projelerin hayata geçirilmesi yönünde ortak değerlerimizin halklarımızın refahına, bölgede barışın, istikrarın ve kalkınmanın sağlanmasına hizmet ettiğini belirtti.

Azerbaycan ve Türkiye arasında diplomatik ilişkiler 14 Ocak 1992 yılında kuruldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu