Merkel'in Brexit tutumu Tory anketinde kazanma ihtiyacını gösteriyor

Angela Merkel'in İngiltere'nin Brexit tutumu hakkındaki yorumları, İngiltere'nin müzakerelerde "mümkün olan en güçlü yöne" sahip olmasının gerekliliğini gösteriyor, diye belirtiyor.

Merkel'in Brexit tutumu Tory anketinde kazanma ihtiyacını gösteriyor
Merkel'in Brexit tutumu Tory anketinde kazanma ihtiyacını gösteriyor Admin
Bu içerik 582 kez okundu.

 

Başbakan Leeds'teki bir mitingde 27 AB ülkesinin "muhaliflerinin Brezilya görüşmelerini bozmaya çalışırken İngiltere'ye karşı koymak için sıraya girdiğini" söyledi.
Almanya şansölyesi, bazı İngilizlerin Brexit müzakerelerinin yanında ticaret görüşmelerinin gerçekleşebileceği "yanılsamaları" olduğunu söyledi.
İşçi, Tories'in Brexit görüşmelerine "katı ve pervasız" bir yaklaşım olduğunu söylüyor.

İngiltere, resmi görüşmeler tamamlandıktan sonra Mart 2019'a kadar AB'den ayrılacaktır.
Hükümet defalarca, herhangi bir çıkış ücreti talebi de dahil olmak üzere, ayrılma koşullarının yeni bir ticaret ilişkisinin müzakere edilip edilmediği aynı zamanda ele alınmasını istediğini belirtti.
Ancak AB liderleri buna direndi ve Perşembe günü Bayan Merkel, Alman milletvekillerine, iki müzakere setinin eşzamanlı olarak gerçekleştirilebileceğine dair yanılsamaları sürdürmek için "zaman kaybı" olacağını söyledi.

Yetkili, İngiltere'nin bir AB üyesi olarak sahip olduğu hakları koruyamadığını da belirtti.
Almanya'nın alt meclis binası olan Federal Meclis, "Bütün 27 AB ülkesi ve AB kurumları buna katılıyor" dedi.
Leeds'e yapılan bir kampanya ziyaretinde konuşan Bayan May, Brexit görüşmelerini güçlendirmek için artan bir muhafazakar çoğunluğa ihtiyaç olduğunu iddia etti.
"Bugün Şansölye Merkel'ten gördük, bugün yaptığı yorumları dinledik, aslında bu görüşmelerin zorlaştığı zamanlar olacağını gördük.
Ancak yine de rakiplerimiz, 27 Avrupa ülkesinin karşı çıkması için aynı anda onları bozmaya çalışıyor ve bu sadece bir şey anlamına gelebilir: Bu belirsizlik anlamına gelecektir, bu da risk anlamına gelecektir "dedi.
'Harika iş çıkıyor'
Parti destekçilerini kayıtsız kalmamaya çağırdı ve 2015'te olduğu gibi sandığın büyük bir Muhafazakâr yol gösterici olduğunu belirtti - yanlış olabileceğini söyledi. "Her oy sayılıyor" dedi.
İşçi destekçilerini "önümüzdeki aylarda Avrupa'nın başbakanları, başkanları ve şansölyeleri ile pazarlık yaparken elimi güçlendirmek" için "ulusal çıkar" oyu vermeye çağırdı.

Bayan Boris Johnson'a "dış sekreterlik görevini de üstlendi" diyerek destekleyebilir. İngiltere, muhtemelen Parlamentoda oy almadan Suriye'ye yapılacak bir başka askeri grevde ABD'ye katılabileceğini daha önce de vurguladı ve başka bir grev planı olmadığından bunun "varsayımsal bir mesele" olduğunu söyledi.
Başbakan, "Boris'in yapmış olduğu ve çok iyi bir iş çıkardığı uluslararası toplulukla, G7 ile ve diğerleri ile diplomatik olarak çalışıyor" dedi. Çünkü bence şu anda bir fırsat bulmamızın zamanı geldi. Suriye cumhurbaşkanı Esad'a siyasi bir geçiş yapmak için bir yol izlemesi gerektiğini "söyledi.
Muhafazakârlar, Midlands, İngiltere'nin kuzey-doğu ve kuzey-batısında ve Galler'de olmak üzere AB'yi terk etmeyi seçen bölgelerde 8 Haziran'da İşçi Partisi'nden yer almasını umuyorlar.
Leeds, AB'de kalabilmek için dar görüşlü davrandıysa da, daha geniş Yorkshire ve Humber bölgeleri bir bütün olarak Brexit'e destek verdi.
İşçi Partisi, Brexit'e olan yaklaşımı Salı günü yaptığı açıklamada, Bayan May'ın planlarını iptal edeceğini ve görüşmeler başlamadan önce AB sakinlerinin haklarını tek taraflı olarak güvence altına alacağını söyledi.
'Olağanüstü Uzunluklar'
Gölge Brexit sekreter Sir Keir Starmer, İşçi ve işçi hakları öncelik veren bir anlaşma istediğini söyledi.
Partinin ulusal seçim genel başkanı Andrew Gwynne şunları söyledi: "Theresa May, İngiliz kamuoyunu yıldırmak ve bu seçimi hükümette kaydettiği kayıt dışında yapmak için olağanüstü uzunluklara gidiyor.
"Leeds halkı aptal olmayacak: çalışanların tek partisi İşçi Partisi" dedi.
Ve Liberal Demokrat lider Tim Farron, Bayan May'ı "Avrupa'daki müttefiklerimizle yurtdışında köprüler kurmak yerine evde denemek ve kazanmak için durmak" konusunda suçladı.
"Brexit görüşmelerinde May'ın eli ve çıplak bir güç kapmak isteyen her şeyle ilgisi olmayan utanmaz oportünizm."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor