Mısırlılar otobüs saldırısında öldürüldü

Silahlı kişilerce en az 26 kişinin ölümüne ve 25 kişinin, devlet medya raporu yaraladılar merkezi Mısır'da Kıpti Hıristiyanları taşıyan bir otobüsü saldırdılar.

Mısırlılar otobüs saldırısında öldürüldü
Mısırlılar otobüs saldırısında öldürüldü Admin
Bu içerik 320 kez okundu.

 

Otobüs, ateş altında iken Minya ilinden Kahire'nin 135 km. (85 mil) güneyindeki Confessor'lu Aziz Samuel Manastıra gidiyordu.
Hiçbir grup saldırının ardında olduğunu hemen söyledi.
Fakat İslamcı Devlet (IS) militanları, son aylarda birkaç kez Başbakan'ı hedef aldı ve bunu tekrar yapmayı taahhüt etti.
İskenderiye ve 9 Nisan'da Tanta kuzey şehirlerde kilisede Palmiye Pazar hizmetler de iki intihar bombalamaları ölü 46 kişi yaralandı.
Bir Hıristiyan toplumu Şubat ayında silah bir dizi saldırı sonrasında kuzey Sina yarımadasında El-Ariş kenti terk etmek zorunda iken Aralık ayında başkentteki bir kilisede başka intihar saldırısı, 29 kişi öldü.
Minya ve Beni Suef illerinin yerini gösteren Mısır haritası
Cuma günü öldürülen polisler, St Samuel'in manastırında dua etmek üzere yolculuk yapıyordu.
Otobüsleri, Minya ve Beni Suef illeri sınırındaki Adwa polis karakolunun yakınındaki bir çöl yolunda durdurulan küçük bir konvoydu.
Yetkili, şahitlerin, askeri forma giyen sekiz ila 10 kişiden oluşan konvoyuna saldırdığını belirtti. Silahlı kişiler daha sonra otomatik silahlı araçlara üç adet 4x4 araçtan kaçarak önce ateş ettiler.
Minya Eyaleti Piskopos Makarios, kurbanlardan birçoğunun boşluk sınırında vurulduğunu söyledi. New York Times bildirdi.

Çocukların otobüse bindiklerini ve ölenler arasında olduklarını ve manastırda işçi taşıyan konvoyda bir toplama aracının da hedef alındığını söyledi.
Minya valisi Essam el-Bedawi, güvenlik güçlerinin olay yerine vardığını ve manastıra giden yol boyunca havalandığını ve kontrol noktaları oluşturduğunu söyledi.

Kibler, Mısır 92 milyonluk nüfusunun yaklaşık% 10'unu oluşturuyor.
Geçtiğimiz ay yapılan saldırılar, Cumhurbaşkanı Abdul Fattah el-Sisi'nin üç ayda bir acil durum ilan etmesini ve çoğu Kuzey Sina'da yaşayan cihad militanları ile yüzleşmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını taahhüt etti.
Ancak birçok Kripto, BBC'nin Kahire'deki Orla Guerin'e göre, Mısır makamlarının kendilerini korumak için yeterli olmadığını söyledi.
Şimdi, gerçek bir korku duygusu ve avlanma hissi içerdiğini ekliyor.

Kettik Hristiyan inancı nedir?

Kibritik Ortodoks Kilisesi, Mısır'daki başlıca Hıristiyan Kilisesi'dir. Birçok Copt Mısır'da yaşarken, Kilisenin ülke dışında yaklaşık bir milyon üyesi var.
Başkomiser, kilisesinin, Havari Mark'a Mısır'ı ziyaret ettiği söylenen yaklaşık MS 50 yılına dayandığına inanıyor. Kilisenin başkanına Papa denir ve St Mark'ın ardılı kabul edilir.
Bu, kutsal topraklar dışında kalan ilk Hıristiyan gruplardan biridir.
Kilise, İsa'nın Mesih'in insanlık ve ilahi doğası üzerine bir anlaşmazlık içinde Kalkolaydan (MS 451) başka Hıristiyan mezheplerden ayrılmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor